EURO: Češka pobijedila domaćina

Nogometaši Češke svladali su Švicarsku sa 1:0 (0:0). Pogotkom Vaclava Sverkoša u 71. minuti češki nogometaši došli su do važnog trijumfa u susretu 1. kola A skupine Europskog prvenstva u Baselu. Pred 40.000 gledatelja na stadionu St. Jakob Park sudio je Talijan Roberto Rosetti.

Švicarska reprezentacija nadala se dobrom startu na početku Europskog prvenstva kojem su domaćini, no dogodila im se katastrofa.

Naime, ne samo što su izgubili, već im se i ozlijedio njihov najbolji igrač Alexander Frei, koji bi mogao propustiti ostatak natjecanja.

U prvom poluvremenu domaćini su bili nadmoćni na terenu, ali svoju dobru igru nisu uspjeli okruniti pogotkom. Alexander Frei triput se našao u izglednoj prilici, no Petr Čech za njega je bio nepremostiva prepreka.

U nastavku utakmice Hakan Yakin mogao je donijeti porednost domaćima, ali je promašio. Češi su meč loptu dočekali u 71. minuti, kada je Vaclav Sverkoš s lakoćom matirao vratara Benaglia.