Bundesliga: Pogodak Olića za preokret HSV-a

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivica Olić u 3. je kolu njemačkog prvenstva postigao svoj prvi ovosezonski pogodak u tom natjecanju za Hamburger SV. Olić je u 64. minuti utakmice doveo svoju momčad u vodstvo 3-2 na gostovanju kod Arminije u Bielefeldu u utakmici koja je završila pobjedom HSV-a od 4-2.

Arminia je povela 2-0 preko Katonga (9) i Wichniareka (37), ali HSV je izjednačio s dva gola Reinhardta (40. 50), da bi u 64. minuti Olić doveo goste u vodstvo, a pobjedu je osigurao kapetan Jarolim (77). Olić je igrao svih 90 minuta za HSV, dok je Mladen Petrić ušao u igru na početku drugog poluvremena.

Ivan Rakitić je sudjelovao u 1-0 domaćoj pobjedi Schalkea 04 protiv Bochuma do 64. minute.

Mario Cvitanović igrao je svih 90, a Stiven Rivić prvih 45 minuta u 0-1 porazu Energiea u Cottbusu od Borussije iz Dortmunda za koju Robert Kovač nije nastupio.

Nakon tri odigrana kola, a vrhu tablice nalaze se Schalke, HSV i Borussia Dortmund, sa po 7 osvojenih bodova.

REZULTATI UTAKMICA 3. KOLA:
Schalke 04 - Bochum 1-0 (Westermann 36)
Wolfsburg - Eintracht 2-2 (Grafite 27-11m, Dejagah 51 / Amanatidis 22, Toski 84)
Bayer - Hoffenheim 5-2 (Haggui 8, Friedrich 17, Kiessling 36, 87, Barnetta 83 / Ibišević 20, Salihović 58-11m)
Energie - Borussia D. 0-1 (Subotić 45)
Arminia - Hamburger SV 2-4 (Katongo 9, Wichniarek 37 / Reinhardt 40, 50, OLIĆ 64, Jarolim 77)
Borussia M. - Werder 3-2 (Matmour 12, Friend 30, Baumjohann 71 / Pizarro 79, Diego 89)