Bundesliga: Borussia bez Kovača stradala u Hoffenheimu

U posljednja tri susreta petog kola njemačkog nogometnog prvenstva pobjede su upisali domaći sastavi. Novi prvoligaš Hoffenheim je deklasirao Borussiu Dortmund 4:1, Stuttgart je slavio protiv Karlsruhea 3:1, dok je Wolfsburg deklasirao HSV 3:0.

Wolfsburg je pobjedu protiv HSV-a izborio golovima Dejagaha (15), Madlunga (22) i Grafitea (28). U redovima HSV-a Ivica Olić je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Thiago Neves, dok je Mladen Petrić ušao u igru u 65. minuti.

Stuttgart je gubio protiv Karlsruhera, no uspio je preokrenuti rezultat. Vodeći pogodak za goste postigao je Freis u 8. minuti, dok su strijelci za Stuttgart bili Khedira (22), Gomez (68) i Marica (87).

Najuvjerljiviju pobjedu u nedjelju je upisao Hoffenheim protiv Borussie Dortmund 4:1. Pogotke za domaćina postigli su Ibišević (5, 47), Salihović (25) i Carlos Eduardo (67), dok je poraz Borussie ublažio Felipe Santana (90+1). U redovima gostujućeg sastava nije bilo Roberta Kovača.