Automoto
Automoto

Rossi slavio u Laguna Seci

Najbolji motociklist današnjice Talijan Valentino Rossi pobijedio je jučer u motoGP klasi na utrci za VN Sjedinjenih Država na legendarnom trkalištu u Laguna Seci.

Drugo mjesto na 11. utrci sezone pripalo je aktualnom svjetskom prvaku Australcu Caseyju Stoneru, a treći je bio njegov sunarodnjak Chris Vermeulen.

"Nevjerojatna utrka i doista je bilo fantastično. Prvi puta sam pobijedio na ovoj stazi, a dvoboj sa Stonerom bio je nešto posebno", izjavio je Rossi, koji vodi u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva sa 212 bodova. Drugi je Stoner sa 187, a treći je Španjolac Dani Pedrosa (171 bod), koji u SAD-u nije nastupio zbog ozljede koju je zaradio na prethodnoj utrci u Njemačkoj.

Staza u Laguna Seci jedna je od najzahtjevnijih u kalendaru i na njoj nastupaju samo motociklisti u najjačoj, motoGP klasi.