Split CO - Zadar 95-79

Košarkaši Splita CO u četvrtoj su utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske na svojim Gripama svladali Zadar sa 95-79 (27-27, 17-15, 24-15, 27-22), te tako poravnali omjer u pobjedama na 2-2.

Odlučujuća peta utakmica igrat će se u petak u Zadru.

Najefikasniji u sastavu Splita bili su Damjan Rudež sa 27 i Hrvoje Perić sa 20 koševa, a kod Zadra Pankracije Barać sa 16 i Julius Johnson sa 15 poena.

Splićane je sjajnom igrom Rudeža u prvom poluvremenu konstantno bio u laganoj prednosti, ali Zadrani su se prvenstveno odličnim šutem za tricu zadržali priključak.

Dvoboj je bio poravnat do vodstva Splićana 58-57, tada je Zadrane izdao šut za tricu, a nisu imali drugoga rješenja za zonsku obranu Splićana koji su iz brzih protunapada do kraja te dionice igre stigli do prednosti 68-57. takav trend se nastavio i u četvrtoj četvrtini pa je osam minuta prije kraja bilo čak visokih 80-60 za domaću momčad.