SP: Hrvatska rutinski do pobjede protiv slabog Irana

U 2. kolu skupine B košarkaškog SP-a hrvatski košarkaši svladali su Iran rezultatom 75:54...

Hrvatska je stigla do svoje prve pobjede na Svjetskom košarkaškom prvenstvu u Turskoj. Kao što je u prvom kolu bilo očekivano da će Vrankovićevi izabranici izgubiti od Amerikanaca, tako ni pobjeda u drugom kolu protiv Irana nikog nije iznenadila. Iranska košarka nekoliko je nivoa ispod hrvatske i to se vidjelo na terenu.

Hrvatska se mučila s Iranom samo na samom početku utakmice, u razdoblju kada je Ehadadi trpao tricu za tricom i donio svojoj momčadi prednost 13:12. Uslijedio je zatim raspad iranske igre, a naši su do poluvremena stigli do prednosti od 20 razlike, koju su do kraja susreta rutinski očuvali i stigli do trijumfa.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Bojan Bogdanović (13), Roko-Leni Ukić (13) i Ante Tomić (12 koševa, 7 skokova), dok je Irance predvodio Hamed Ehadadi sa 27 koševa.

U 3. kolu Vrankovićeve igrače čeka prva prava utakmica, protiv opasne, ali ne i nepobjedive Slovenije.

46:28 - Lončar s poludistance zabija prvi koš naših u drugom dijelu

Poluvrijeme - Iran nema protuigru za Hrvatsku i naša reprezentacija uvjerljivo vodi nakon prvih 20 minuta

2:0 - Banić zabija prvi koš na utakmici

Nakon očekivanog poraza od Amerikanaca, Hrvatska protiv Irana traži prve bodove na SP-u u Turskoj...

Prva petorka Hrvatske: Tomas, Ukić, Kus, Tomić, Banić

Prva petorka Irana: Zandi, Kamirani, Davari, Haddadi, Sahakian