Hrvatska poražena u infarktnoj završnici!

Hrvatska je ponovno nesretno i nespretno izgubila utakmicu protiv Srbije...

Prokletstvo Hrvatske se nastavlja, u infarktnoj završnici izgubili smo od Srbije 73:72. Hrvatska je sjajno otvorila, imala i +8 u prvoj četvrtini (27:19), iako su nam srpski centri radili velike probleme. Već u drugoj četvrtini Srbi su se opasno približili ali smo koševima Tomasa i Popovića zadržali +2 na poluvremenu (36:34). Kao što već to obično biva, ponovno smo loše otvorili 3. četvrtinu ali nas je Ukić vratio s dvije solo akcije.

Ipak Srbi su tricom Teodosića te polaganjem Mačvana otišli na 54:50 na kraju treće četvrtine. Pri rezultatu 61:67 činilo se da će Srbija odahnuti i lakše privesti utakmicu kraju, ali naši se približavaju na 65:67. I onda prva dvojbena odluka sudaca, Krstić je pod košem leđima odgurnuo Popovića, očigledan prekršaj Krstića, ali suci su svirali osobnu Popu. Krstić je pogodio jedno slobodno bacanje, a onda je uslijedila serija faula i slobodnih bacanja.

Popović je pogodio četiri slobodna zaredom i došli smo na 69:70. I tada velika šansa za naše, Tomas je ukrao loptu a na Popoviću su Srbi napravili novi faul. Nažalost, Pop je promašio prvo a zabio drugo slobodno za izjednačenje 70:70. Nakon minute odmora napravili smo doista glupu pogrešku, svih pet naših igrača stajalo je na centru, čuvajući igrače, a onda je Rašić samo protrčao i dobio loptu za lagano polaganje i vodstvo Srbije 72:70.

Srbi su napravili novi prekršaj na Popoviću, koji je zabio oba slobodna za 72:72 pet sekundi prije kraja. I onda, ponovno loše postavljanje naše obrane, Rašić se zaletio prema našem košu i suci tada sviraju upitnu osobnu Kusu sekundu prije kraja utakmice! Rašić je pogodio prvo i namjerno promašio drugo slobodno bacanje, i vrijeme je isteklo. Srbija je slavila iako je pobjeda mogla otići i na našu stranu.

Najefikasniji igrač Hrvatske bio je Popović s 21 košem i 5 asistencija, Roko Leni Ukić zabio je 11, a Marko Banić 10 koševa uz sedam skokova. Kod Srba je Krstić ubacio 16 koševa, dok je Rašić postigao koš manje.

Na kraju treba istaknuti kako je presudila kratka klupa, nedostatak centara, Žorić i Andrić nisu ulazili u igru zbog ozljede, kao i po tko zna koji put dekoncentracija naših u samoj završnici. Unatoč propustu na kraju treba pohvaliti i izbornika Vrankovića koji je dobro vodio utakmicu. Ipak, vjerujemo kako se ovakve pogreške na kraju ne bi  dogodile Dudi Ivkoviću.

Tijek utakmice:

72:73 - KRAJ - Ostalo je pet sekundi do kraja, Rašić se zaletio prema našem košu, Kusu je nažalost sviran prekršaj. Rašić je pogodio prvo a namjerno promašio drugo da istekne posljednja sekunda.

72:72 - Popović zabio oba slobodna.

70:72 - Glupa pogreška naših i lak zicer za Srbiju.

70:70 - Šteta pogodio je samo jedno, Srbi imaju zadnji napad, 11 sekundi prije kraja.

TOOOO - Tomas je ukrao loptu a Popović puca slobodna.

69:70 - Popović je ponovno stavio dva slobodna.

67: 70 - Rašić je pogodio oba slobodna, i vratio na 3 razlike. Ponovno timeout

67: 68 - Popović je stavio oba slobodna, samo je -1!

65: 68 - Krstić je promašio jedno slobodno. Sada će Popović pucati dva slobodna, timeout je.

65:67 - Krstić je sada leđima napravija očigledan faul u napadu na Popoviću, ali su svirali prekrašaj Popoviću, nevjerojatno.

65:67 - Serija naših 4:0.

61:67 - Ovo se zove prokletstvo plus glupost, sjajno smo se obranili, krenula je kontra, ali Banić nije gledao te se odbila od njega do srpskog igrača i onda su Srbi lako poentirali.

61:65 - Mačvan je pogodio samo jedno slobodno, Popović uzvratio na isti način.

60:64 - Već viđeno, sjajan asist Ukića za Popa koji stavlja novu tricu.

57: 64 - Nevjerojatno što smo dvaputa promašili pod košem, i onda nam centar Milan Mačvan zabije hladno tricu. Prokletstvo.

57: 61 - Sjajan asist Roka za Popa koji stavlja tricu.

54:61 - Nažalost Rašić je zabio polaganje te dodatno slobodno za 7 razlike Srbije.

54: 58 - Srbija ponovno bazira igru na centrima, Krstić je sada stavio dva slobodna bacanja.

52:56 - Tomić je sada izgubio loptu a Srbi iz kontre lagano zabijaju za 4 razlike.

52:54 - Igra se i dalje čvrsto, tu smo, u igri.

50:54 - Kraj treće četvrtine, Teodosić je ušao u igru i odmah pogodio tricu za srpsko vodstvo, a onda i Mačvan za četiri razlike Srbije.

48:47 - Dvije sudačke pogreške na našu štetu, prvo na Ukiću nije sviran faul, a onda i nepostojeći aut na Lončaru. Zato je Lončar pogodio za naše vodstvo.

44:43 - Asist Popovića za Lončara koji pogađa za dva.

40:40 - Sjajne dvije solo akcije Ukića za novo poravnanje.

36:39 - Ponovno loše otvaramo četvrtinu, Srbija radi seriju 5-0 za vodstvo od tri razlike.

36:34 - Završena je druga četvrtina, imali smo zadnji napad, ali Popović je nezrelo i neshvatljivo pucao pet sekundi prije kraja, promašio sve, a Srbi srećom nisu pogodili tricu iz kontre. U svakom slučaju sjajna predstava naših, nadajmo se da ćemo u 2. poluvremenu igrati još bolje.

34:29 - Tomić koš, pa trica Popa i evo nas na + 5 ponovno.

29:29 - Tempo je pao, mi smo stali, tek 2 kkoša u 7 minuta druge četvrtine.

29:27 - Srbi nas pune ispod koša, nemamo rješenja, sada Perović zabija lagane koševe.

27:23 - Nova petorka Srbije zasad im se isplatila, krenuli su s 4-0 kao i u prvoj četvrtini.

27:19 - Kraj 1. četvrtine, igramo zrelo i dobro, Srbi su bolji na centru, ali stvarno sve nam ide od ruke, Lončar je zabio tricu, a mogli smo voditi i 10 razlike ali polaganje Lončara nije ušlo.

22:15 - Tomas je sada stavio poluhorok za povratak na 7 razlike.

20:13 - Bogdanović s dva pogođena slobodna povisuje na 7 razlike

16:11 - Tomić je zalijepio bananu Krstiću, a iz kontre Banić položio za najviših +5 za naše.

12:9 - Ukić je sjajno prošao, unatoč faulu zabio je koš i stavio slobodno bacanje za naše vodstvo +3.

5:5 - Banić dva slobodna, a zatim i Bogdanović tricu za izjednačenje.

0:5 - Loše smo ušli u utakmicu, Krstić je zakucao a onda i Bjelica stavio tricu.