Turska se lako obračunala s Francuzima u osmini finala

Reprezentacija Turske, domaćin Svjetskog prvenstva u košarci, bez problema je u dvoboju osmine finala u Istanbulu pobijedila Francusku 95-77 (43-28)...

Francuzi su imali samo jedno vodstvo tijekom dvoboja, 8-7 nakon pet minuta igre. No, već do kraja prve četvrtine su domaći košarkaši, uz pomoć oko 15.000 gledatelja, zagospodarili parketom, na poluvremenu su imali 13 koševa prednosti, koju su u trećoj četvrtini još više podebljali, sve do najvećih +27 u tom dijelu igre, bilo je 58-31 u 25. minuti dvoboja. U posljednjoj četvrtini je Turska u jednom trenutku imala i 28 koševa prednosti...

Turci su imali pet osvojenih lopti više i pet izgubljenih manje, ali, najveća je razlika ipak bila u šutu. Domaćin je iz igre gađao odličnih 63,6% (35-55), a Francuzi točno 50% (25-50).

Kod Turske su najbolji bili Türkoglu s 20 koševa (trice 4-7), 4 skoka i tri asitencije, te Güller sa 17 poena. Diaw je predvodio Francuze s 21 košem, 5 skokova i četiri asistencije.

Turska će u četvrtfinalu u srijedu igrati protiv Slovenije, a istoga dana će za polufinale igrati Španjolska i Srbija. U ponedjeljak će dvoboje osmine finala odigrati SAD i Angola, te Rusija i Novi Zeland, a u utorak Litva i Kina, te Argentina i Brazil.