SP u košarci: Argentini borba za peto mjesto

Košarkaši Argentine osvojili su konačno peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Turskoj, nakon što su u svojoj posljednjoj utakmici na turniru bili bolji od Španjolske 86-81...

'Gauči' su bili ti koji su prvi dio utakmice odigrali mnogo uspješnije (49-32), ali i koji su tijekom treće četvrtine prokockali veći dio stečene prednosti nakon što je “furija” tih deset minuta riješila u svoju korist s 30-16. Izjednačena završnica, bilo je 80-80 do minutu i 38 sekundi prije kraja suserta, otišla je na stranu Južnoamerikanaca koji su do slavlja došli nakon što je Scola realizirao sljedeći napad, a potom Prigioni (17 poena) tricom riješio pitanje pobjednika.

Scola je u pobjedu utkao 22 poena i 11 skokova, a pet koševa više zabio je Delfino.

Osim Fernandeza koji je briljirao s 31 poenom (trica 5-7) i osam skokova te Gasola čiji je učinak iznosio 16 koševa i deset uhvaćenih lopti, 'furija' nije imala raspoloženog igrača. Iznimno je loš bio i njihov šut za tricu, izuzme li se Fernandez promašivali su 2-21. U međuvremenu Argentinci su dalekometne šuteve gađali 12-22, no i tako raspoloženi pobjedu su morali “čupati” u posljednjim trenucima.