SP: Slovenci potpuno razbili Australiju i ušli u četvrtfinale!

Košarkaši Slovenije deklasirali su Australiju 87-58 u četvrtfinalnom dvoboju Svjetskog prvenstva u Turskoj, odigranoj u Istanbulu...

Baš nikakvih problema u ovoj utakmici nisu imali slovenski košarkaši. Australci su prvi koš na utakmici postigli u 7. minuti dvoboja, pri vodstvu Slovenije 12-0. Na poluvremenu je bilo 42-21, nakon treće četvrtine 71-45, a na kraju +29 za Sloveniju, koja će u četvrtfinalu igrati protiv Turske, koja je pregazila Francusku 95:77.

Slovenci su tako veliku razliku u ovoj utakmici napravili ponajviše zahvaljujući odličnoj obrani i velikoj razlici u šutu, pogoto za tri poena. Slovenija je pogodila čak 16 trica iz 33 pokušaja, a Australija samo dvije iz 19 pokušaja.

Jaka Lakovič je bio najbolji slovenski strijelac s 19 koševa. Primož Brezec dodao je 12 poena, a Goran Dragič je uz 10 poena imao čak 8 asistencija i 4 skoka.

U Australiji su Mills i Ingels postigli po 13 koševa, a Nielsen je ubacio 12 poena uz 8 skokova.