SP: Novi Zeland i Rusija stigli do trijumfa

Rusija i Novi Zeland u 3. su kolu stigli do vrijednih trijumfa na SP-u u Turskoj...

Ruska košarkaška reprezentacija došla je do druge pobjede u utakmici 3. kola svoje skupine C na Svjetskom prvenstvo u Turskoj. Uz dramu na kraju svladana je reprezentacija Obale Bjelokosti 72-66...

Imali su ruski igrači ugodnih trinaest razlike minutu i četrdesetak sekundi prije isteka vremena (68-55), a potom si dopustili neizvjesnu završnicu. Bjelokošćani su se dvadesetak sekundi prije kraja utakmice približili na 68-66, da bi favorizirana momčad susreta do kraja mirno stavljala svoja slobodna bacanja za konačnu pobjedu.

Predvodili su rusku reprezentaciju do nje Timofej Mozgov s 19 poena i pet skokova (za 21 minutu) i Aleksander Kaun s 13 ubačenih koševa i šest uhvaćenih lopti (za 19 minuta). U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Mamadou Lamizana, strijelac 14 poena. Imao je i osam skokova u trećem porazu svoje reprezentacije.

Uspješna je u skupini D bila novozelandska reprezentacija. Do prve su pobjede u Turskoj stigli protiv Libanona nakon dominacije kroz četrdeset minuta koja se očituje u konačnih 108-76. Sve je bilo rješeno već nakon uvodne četvrtine (32-16). Kirk Penney s 26 poena i Thomas Abercrombije s 23, uz sedam skokova, bili su najzaslužniji za slavlje Novog Zelanda. Osamnaest koševa i sedam uhvaćenih lopti bio je najbolji učinak u redovima Libanona. Ostvario ga je Fadi El Khatib.

Kako bi imali ikakve šanse za proboj među posljednjih osam Libanonci će morati slaviti u barem jednoj od preostale dvije utakmice. Igraju protiv Španjolske i Litve.