Sjajna Slovenija srušila i Brazil te osigurala drugo mjesto u našoj grupi

Košarkaši Slovenije upisali su važnu pobjedu u 4. kolu skupine B Svjetskog prvenstva u Turskoj. Bili su bolji od Brazila sa 80-77, čime su osigurali drugo mjesto u skupini, iza SAD-a...

Brazil sada ima omjer 2-2 kao i Hrvatska, te će međusobni ogled te dvije momčadi u četvrtak odlučiti o trećeplasiranoj momčadi ove skupine.

Slovenija je gotovo cijelu utakmicu provela u vodstvu, a na ulazu u posljednju četvrtinu su imali ogromnih 70-53. Tada je uslijedila velika serija Brazila od 15-0, prvenstveno potaknuta tricama i kontrama. No, u tom lovu su se Brazilci očigledno umorili budući da je nakon toga Slovenija ponovno pobjegla na sigurnu prednost i pobijedila u završnici gdje Brazil nije imao šanse za preokret.

Jaka Lakovič je sa 20 poena bio prvi strijelac Slovenije. Primož Brezec je dodao 16, a Boštjan Nachbar 15. Marcelo Machado sa 20 i Thiago Splitter sa 19 su predvodili poraženu momčad.

Nakon velike pobjede protiv Grčke, domaćin Turska je jedva pobijedila Portoriko 79-77. No, zadržali su stopostotni učinak kao i Argentina koja je pobijedila Jordan 88-79.

U derbiju skupine D Litva je svladala Francusku 69-55. Maciulis je ubacio 19, a Kleiza 15 za Litavce. Treba reći da su Francuzi u drugoj četvrtini zabili samo šest poena, a u cijelom drugom dijelu tek 25.

Rezultate svih utakmica i ljestvice SP-a u Turskoj možete pogledati OVDJE.