NBA zvijezde potpuno razočarale protiv Brazila

Američka košarkaška reprezentacija sastavljena od 12 NBA igrača preživjela je prvi težak ispit na SP-u u Turskoj. Nakon dviju uvjerljivih trijumfa protiv Hrvatske i Slovenije, Amerikanci su sa 70-68 jedva pobijedili Brazil u 3. kolu skupine B...

Amerikanci su veći dio utakmice hvatali zaostatak, ali na kraju su tijesnom pobjedom praktički osigurali prvo mjesto u skupini B, kako je uostalom bilo i očekivano, budući ih još čekaju dvoboji s puno slabijima Iranom i Tunisom gdje će njihov trener Mike Krzyzewski veću minutažu dati igračima koji su u prva tri kola manje igrali.

Kod rezultata 70-68 imali su Brazilci priliku za produžetak tri sekunde prije kraja, ali je Marcelo Huertas promašio, ali je iznudio prekršaj. Da je njegova lopta, koja se vrtjela na obruču, ušla u koš, Brazil bi od senzacionalne pobjede dijelilo samo dodatno slobodno bacanje.

Ovako je ispalo sretno za SAD jer je brazilski playmaker Huertas promašio prvi pokušaj s linije slobodnih bacanja i već tada neki su američki igrači počeli slaviti.

No, nakon toga slijedi prava drama! Drugi pokušaj Huertas namjerno promašuje, lopta mu se odbila u lijevi kut terena i on spretno pronalazi Leandra Barbosu koji ispod koša promašuje preko ruku dva igrača SAD-a za produžetak.

Bio sam uvjeren da će moj zadnji šut ući. Nažalost, nije, no napravili smo dobar posao. Namučili smo Amerikance Leandro Barbosa

'Bio sam uvjeren da će moj zadnji šut ući. Nažalost, nije, no napravili smo dobar posao. Namučili smo Amerikance i uvjeren sam da nisu očekivali takvo što', rekao je nakon teških 40n minuta igre play Phoenix Sunsa Barbosa.

Spomenimo još kako je momčad Brazila oslabljena za NBA centra Nenea koji je uoči turnira otpao zbolje ozljede noge, a na ovaj utakmici nisu mogli računati niti na ozlijeđenog Andersona Varejaa koji je ponovno ostao na klupi.

Kod Amerikanaca je najbolji bio Kevin Durant s 27 koševa i 10 skokova, dok je kvalitetnu pomoć imao u veteranu Chaunceyju Billupsu koji je ubacio 15 koševa. Najefikasniji Brazilac je bio Marcus Vinicius sa 16 koševa, dok je Barbosa ubacio 14, a novi centar Spursa Tiago Splitter 13 koševa uz 10 skokova.

'Već u prvoj četvrtini je bilo sasvim jasno da će ovo biti drugačija utakmica, gadna za nas. Odmah smo se počeli pripremati za zadnju četvrtinu, jer smo postali svjesni da će se odlučivati u zadnjih nekoliko minuta. Tako je i bilo', rekao je nakon utakmice play Denvera Chauncey Billups.

U preostalom dvoboju skupine B Iran je sa 71-58 pobijedio Tunis. Imao je Iran uvjerljivu prednost 52-28 početkom treće četvrtine, no tada je potpuno stao i pustio suparnike na samo četiri koša zaostatka (56-52). Ipak, na kraju je uz 23 koša i 13 skokova Haddadija uspio doći do prve pobjede.

U skupini A Argentina i Srbija su došli do uvjerljivih pobjeda kako se i očekivalo. Argentina je s 91-70 pobijedila Angolu uz 32 koša i 8 skokova NBA centra Luisa Scole, a Srbija je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu turnira protiv Jordana (112-69).
Kod Srba su najefikasniji bili Savanović i Kešelj s 21 košem, dok je Perović ubacio 20.