Košarkaški SP: SAD lako i protiv Slovenije

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država ostvarila je i drugu pobjedu u skupini B Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Turska. Svladali su Sloveniju 99-77...

Sličan recept kakvim su se okoristili u pobjedi protiv Hrvatske u prvome kolu, igrači Mikea Krzyzewskog primjenili su i u nedjelju, s tom razlikom da su protiv slovenske reprezentacije dominirali u skoku (50-33) i da njihov suparnik niti u jednom trenutku nije uživao rezultatsku prednost.

Već u četvrtoj minuti utakmice Amerikanci su stvorili razliku koševa (12-2) koja je, sasvim očekivano, rasla (najviše je bilo +27) kako se susret bližio svojem kraju.

Najbolji strijelac NBA lige, Oklahomin Kevin Durant, bio je i najbolji strijelac ove utakmice. Nesumnjivo najveći talent u redovima američke reprezentacije ubacio je 22 poena za 23 minute provedene na parketu, čemu je pridodao po četiri skoka i asistencije. Šesnaest poena za petnaest minuta dodao je Rudy Gay, a sjajan je bio i Kevin Love kojem je za double-double (10 poena, 11 skokova) bilo potrebno tek trinaest minuta igre.

U slovenskoj reprezentaciji učinkom od 13 koševa prednjačio je Boštjan Nachbar.

U ponedjeljak, s početkom u 15.30 sati, u ogledu 3. kola ove skupine igraju Hrvatska i Slovenija.

Što se ostalih rezultata završenih utakmica tiče, spomenimo muku Litve protiv Kanade u pobjedi 70-68. Za drugu pobjedu Litavaca, kod kojih su trojica košarkaša ubacila više od deset koševa, ponovno se pobrinuo Linas Kleiza s 18 poena i 10 uhvaćenih lopti. Kendall je za poraženu Kanadu sakupio devet koševa i 11 skokova.

Prevođeni Jianlianom (26 poena, devet skokova) i Shipengom (25 koševa, sedam uhvaćenih lopti) košarkaši Kine stigli su do prve pobjede na SP-u. Poraz 83-73 nanijeli su reprezentaciji Obale Bjelokosti u čijim se redovima istaknuo Diabate s 20 poena i sedam skokova.

Reprezentativci Jordana uknjižili su i drugi poraz. Nanijela im ga je Angola 79-65.