breaking news !: UŽIVO Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"

Argentina protiv Španjolske za peto mjesto na SP-u

Košarkaši Argentine uspjeli su se oporaviti nakon teškog poraza od Litve u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva kojem je Turska domaćin...

Sa 73-61 je Argentina pobijedila Rusiju, pa će se tako sa Španjolskom ogledati u utakmici za peto mjesto. Za sedmo će na ovom Svjetskom prvenstvu igrati Slovenija i Rusija.

Makar su samo 24 sata ranije teško prizemljeni u ogledu s Litvom, argentinski košarkaški su skupili snage i pobijedili Rusiju u utakmici gdje napadi nisu dominirali kao u ogledu ranije između Španjolske i Slovenije (97-80).

Argentina je imala stalnu prednost, ali se u niti jednom trenutku nije uspjela osjetnije odlijepiti od suparnika. Čak štoviše, Rusija se uspjela potpuno primaknuti na ulazu u posljednju četvrtinu i tada se dogodio njihov totalni podbačaj.

U zadnjoj četvrtini su ukupno ubacili samo devet poena, a u zadnjih šest minuta - tri!?. Za to su vrijeme južnoamerikanci trpali suparnički koš i zasluženo slavili.

Luis Scola i Carlos Delfino su praktički sami slomili suparnika. Prvi je ubacio 27 poena uz šest skokova, a potonji 26 poena, te je imao sedam skokova i tri asistencije. Delfino je gađao za tri poena 5-7. Kod Rusa je bolji od ostalih bio Sergej Monja sa 17 poena.