Amerikanci protiv Rusije do sigurne pobjede

Košarkaška reprezentacija SAD-a imala je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Turskoj protiv Rusije teži posao od očekivanog, ali je na kraju pobijedila ipak relativno lagano s 89-79...

Hrabro su ruski košarkaši ušli u borbu s Amerikancima, držali su se ravnopravno u prvom poluvremenu i na samom početku nastavka zahvaljujući odličnom skoku i strpljivoj, pametnoj igri u napadu. Imali su Rusi vodstvo 23-20 minutu i pol prije kraja prve četvrtine, a u 16. minuti dvoboja i pet koševa plusa, 35-30.

Ipak, Amerikanci su na odmor otišli s vodstvom 44-39, a u nastavku nisu dopustili ruskoj reprezentaciji da ugrozi njihovu pobjedu.

Rusi mogu biti ponosni na podatak da su imali čak osam skokova više (45-37), a u tom dijelu odličan je, pogotovo u prvom poluvremenu, bio Andrej Voroncevič s ukupno 12 skokova, a usto je dodao i 14 koševa. Sergej Bikov bio je najbolji ruski strijelac sa 17 koševa.

Kevin Durant predvodio je selekciju SAD-a sa 33 koša i pet skokova. Chauncey Billups dodao je 15 poena i pet asistencija, a izdvajamo i 12 skokova Lamara Odoma.

SAD će u polufinalu 11. rujna igrati protiv pobjednika posljednjeg četvrtfinalnog ogleda između Argentine i Litve. Podsjećamo, međusobni ogled u polufinalu su već izborili domaćin Turska i Srbija.