Kauboji kao u najboljim danima

Pobjeda s deset razlike: Španjolska pregažena na hrvatskom putu prema vrhu!

Hrvatski rukometaši odigrali su veličanstvenu utakmicu pred prepunom Spaladium Arenom i na kraju pregazili Španjolsku s nevjerojatnih 32:22! Ovim trijumfom Červarovi izabranici najavili su pohod na titulu svjetskog prvaka!

Ne sjećamo se kad su naši rukometaši posljednji put odigrali utakmicu poput ove protiv Španjolske u Spaladium Areni. Riječ savršeno najbolje opisuje igru Červarovih igrača. Alilović nevjerojatan na golu, obrana perfektna svih 60 minuta, a napad ubojit kao u najboljim danima! Nitko nije vjerovao da Hrvatska može ovako razbiti Španjolsku, jednu od najjačih reprezentacija na svijetu, no semafor je na kraju pokazivao spektakularnih 32:22 za Hrvatsku!

>> Rivera: Ovo je poniženje za španjolski rukomet

Atmosfera u Splitu bila je fenomenalna. Navijači su stvorili ugođaj u kojem nije bilo moguće izgubiti. Fanatična publika pjevala je i bodrila Kauboje od prve do posljednje minute i svaka čast onome tko pobijedi Hrvatsku uz ovakvu podršku.

Kauboji su krenuli silovito od samog početka. Ovaj je put izostala uzbudljiva završnica kakve inače Balić, Metličić i društvo obožavaju. Hrvatska je već na početku povela 7:2 i Španjolcima jednostavno nije bilo spasa. Apsolutno svi hrvatski igrači igrali su savršeno, bez greške. Alilovićeve obrane i dobra igra u defanzivi učinile su svoje i već do poluvremena su Kauboji vodili 18:11. Jednostavno briljantno.

Vjerovali ili ne, sve su to naši ostvarili s bezbroj isključenja u prvom poluvremenu. Španjolci su imali 8 minuta kazne, a naši čak 16, što se vrlo rijetko događa, jer Hrvatska igra fair rukomet. No, ovaj su put suci uzeli naše rukometaše 'na zub'. Svejedno, to nije utjecalo na rezultat.

Nakon savršenog prvog poluvremena Hrvatska je nastavila u istom ritmu i do kraja dvoboja još dodatno povećala prednost. Pokušali su se Španjolci vratiti, no večeras im jednostavno nije bilo spasa. Naišli su na savršen rukometni stroj, koji ih je razbio!

Teško je izdvojiti najboljeg igrača u hrvatskim redovima, jer svi su bili izvrsni. Što se strijelaca tiče, mladi Domagoj Duvnjak sa sedam je pogodaka bio najbolji, a slijedio ga je Blaženko Lacković sa šest. Spomenimo da je veći dio utakmice igrao i oporavljeni Ivano Balić, i to vrlo dobro. Vanjska linija Duvnjak, Metličić, Lacković, Balić i Valčić bila je sjajna.

Nakon ove briljatne pobjede Hrvatska se prometnula u jednog od favorita Svjetskog prvenstva. Uz ovakvu igru teško će itko zaustaviti Kauboje. No, trebali biti oprezan. Već sutra hrvatske rukometaše čeka strašan izazov: superderbi protiv mladih talentiranih Šveđana, koje nikako ne smiju podcijeniti. No, pred prepunom Spaladium Arenom nema straha, Hrvatska će i sutra igrati fenomenalno!

Tijek utakmice:

Kraj - fantastična nezaboravna pobjeda protiv Španjolske! Naši rukometaši igrali su savršeno, kao u najboljim danima, možda čak i bolje. Krajnjih 32:22 govori dovoljno!

32:22 Domagoj Duvnjak krade loptu i zaokružuje veličanstvenu pobjedu!

31:21 Igor Vori ponovo je ostao sam na crti!

30:20 Kakav potez Blaženka Lackovića! Fintirao je dvojicu i onda sam izbio pred golmana i poentirao!

29:20 Domagoj Duvnjak fenomenalnim udarcem buši golmana!

28:20 Ruesga probija našu zonu i zabija kraj Alilovića, koji je večeras bio fenomenalan

27:19 Blaženko Lacković opet se diže i opet buši španjolsku mrežu! Kompletan hrvatski napad večeras je bio u velikoj formi!

26:18 Balić nisko kroz Baruffeta!

25:16 Mateo Hervatin sam na krilu i bez problema buši Baruffeta!

24:16! Vori!!! Genijalno dodavanje Balića za našeg pivota!

23:16 Konačno igrač više za Hrvatsku i Zrnić zabija za +7!

22:16 Superpogodak Balića, opet s igračem manje!

21:15 Ivano Balić s igračem manje zabija iz kontre! Fantastično!

20:15 Španjolska igra dobru obranu i polako se približava. Morros je zabio

20:14 Rochas smanjuje s igračem više za Španjosku. Vjerovali ili ne, 14 minuta isključenja za naše, a samo dvije za goste. I opet ih gazimo!

20:12 Čupić ponovo brzi u kontri i sigurno pogađa!

19:11 Igor Vori ostvara poluvrijeme novim pogotkom!

Poluvrijeme - Hrvatska je potpuno razbila Španjolsku! Alilović je branio sve živo i neživo, obrana je funkcionirala perfektno, a napad ubojit kao u najboljim danima! Možda i najbolje poluvrijeme u povijesti ove generacije!

18:11 Nakon bezbroj obrana Alilovića zaredom, Entrerios ipak nekako zabija

18:10 Domagoj Duvnjak siguran s deset metara!

17:9 Petar Metličić iz trka buši Hombradosa. Naši igraju savršeno!

16:9 Lacković silovito zabija, strašno je raspoložen

15:8 Još jedna kontra, još jednom Čupić zabija!

14:7 Lacković još jednom probija zonu i Španjolska je potpuno uništena, a nije ni poluvrijeme!

13:7 Duvnjak krade loptu i zabija!

12:7 Metličić niskim udarcem s igračem manje probija Hombradosa za +5!

11:7 Lacković na silu zabija!

10:6 Čupić koristi jednu tehničku pogrešku Španjolske i zabija iz kontre!

9:5 Blaženko Lacković! Prvi njegov gol iz teške situacije s igračem na leđima!

8:5 Entrerios i Perales zabijaju izvrsno i smanjuju rezultat

8:3 Sudac poništava gol Španjolske, a Vori zabija na asistenciju Balića u sljedećoj akciji

7:3 Romero s igračem više smanjuje, Špoljarić je zaradio isključenje

7:2 Čupić iz sedmerca diže na fantastičnih +5! Obrana izvrsno funkcionira, napad zabija, Španjolci su na koljenima

6:2 Čupić iz kontre diže na ogromnih +4!!! Španjolci jako teško uspjevaju probiti našu zonu!

5:2 Igor Vori pronašao je prostora i sigurno zabio

4:2 Domagoooj Duvnjak opet probija zonu i sigurno zabija

3:1 Domagoooj Duvnjak! Novi gol izvana! Fantastičan šut!

2:1 Entrerios smanjuje

2:0 Metličić je proradio! Superpogodak za 2:0!

1:0 Tonči Valčić!!!! Silovit udarac za otvaranje utakmice!

12 tisuća fanatičnih navijača u splitskoj Spaladium Areni spremno je za veliki derbi skupine B: Hrvatska protiv Španjolske! Sve je u igri: poraženom će biti jako teško u nastavku natjecanja...

Sastav Hrvatske: Venio Losert, Mateo Hrvatin, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Vedran Zrnić, Igor Vori, Denis Špoljarić, Petar Metličić, Denis Buntić, Tonči Valčić, Mirko Alilović, Ivan Čupić, Dalibor Anušić

Sastav Španjolske: Jose Javier Hombrados, Alberto Entrerrios Rodriguez, Christian Ugalde Garcia, Albert Rocas Comas, Joan Canellas Reixach, Ruben Garabaya Arenas, Juan Andreu Candau, Viran Morros De Argila, Oscar Perales Perez, David Barrufet Bofill, Juan Garcia Lorenzana, Iker Romero Fernandez, Carlos Ruesga Pasarin, Victor Tomas Gonzalez .