Kauboji rutinski protiv Mađara

Pobjednički niz nastavljen u Areni Zagreb!

Hrvatski rukometaši zabilježili su i šestu uzastopnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu, prvu u drugoj fazi natjecanja. Rutinskom igrom Kauboji su protiv Mađara slavili rezultatom 27:22 i tako se još malo približili plasmanu u polufinale.

Hrvatski rukometaši na pravi su način otvorili drugi dio natjecanja, koji je započeo u zagrebačkoj velebnoj Areni. Igra u utakmici s Mađarskom nije bila briljantna kao protiv Švedske i Španjolske, no Kauboji su kontrolirali igru tijekom cijelog susreta i na kraju rutinski upisali šestu pobjedu zaredom, nakon koje je teško vjerovati da bi Červarovi izabranici mogli ostati bez plasmana u polufinale.

Mnogi su se bojali da bi atmosfera u Areni Zagreb mogla biti kazališna, za razliku od one u Splitu, ponajviše zbog prijateljske utakmice s Rusijom prije mjesec dana, u kojoj je publika nezainteresirano gledala rukomet. No, prevarili su se. Navijanje je bilo fantastično tijekom cijele utakmice i uz takvu podršku naši bi definitivno mogli otići do kraja.

Mađarska ima jednu jako solidnu reprezentaciju, s izvrsnim vanjskim pucačem Nagyjem i ogromnim Galom na crti. U prvom poluvremenu Mađari su igrali izvrsno i držali Kauboje u egalu sve do pred kraj prvog dijela, kada su hrvatski rukometaši napravili prednost 14:12.

U drugom dijelu hrvatski rukometaši ubacili su u višu brzinu i otišli na četiri razlike 15 minuta prije kraja. Mađari su se pokušavali vratiti, ali nisu imali snage za povratak. Alilović se u nastavku razbranio, Duvnjak i Valčić zabijali su izvana, a Čupić i Hrvatin nastavili su sjajnu igru iz prethodnih utakmica. U samoj završnici nije bilo neizvjesnosti: Kauboji su otišli na +5 i održali prednost do samog kraja. Još jedan impresivan trijumf bacio je vjerne hrvatske navijače u delirij.

Prvi strijelac Hrvatske ponovo je bio Ivan Čupić sa šest pogodaka, a igračem utakmice proglašen je Tonči Valčić, strijelac pet golova, u jednoj od svojih najboljih partija u hrvatskom dresu.

Hrvatska je ovom pobjedom zadržala mjesto na samom vrhu zagrebačke skupine, zajedno s moćnim Francuzima. Imamo 6 bodova, Slovačka ima 3 i u sutrašnjem obračunu Kauboja i Slovaka naši bi konačno trebali potvrditi plasman u polufinalu. Uz fanatičnu zagrebačku publiku i dobru igru kao protiv Mađarske ne bi smjelo biti problema. A nakon Slovačke čeka nas istinski spektakl: sudar divova, Kauboja i Galskih pijetlova...

Tijek utakmice:

27:22 Čupić minutu prije kraja vraća na pet razlike, a kraj je sve bliže

26:21 Čupić s desnog krila potvrđuje pobjedu. Pet minuta do kraja, pet golova prednosti!

25:20 Domagoj Duvnjak nema milosti! Još jedan fantastičan gol iz daljine!

24:20 Mađari promašuju kontru, Metličić kažnjava

23:20 Laszlo Nagy puca s deset metara neobranjivo

23:19 Tonči Valčić nebeski skače i para mađarsku mrežu!

22:19 Silovit gol iz zamaha Domagoja Duvnjaka!

21:19 Gal sprema još jednu loptu u mrežu

21:17 Fenomenalna akcija, koju vori završava pogotkom!

20:16 Hrvatin zabija s krila! Mađari su na koljenima!

19:16 Tonči Valčić probija Puljezevića! Hrvatska ima +3!

18:16 Cepelin za Balića! Fantastičan pogodak!

17:15 Čupić!!! Taj čovjek uopće ne promašuje s desnog krila!

16:15 Nakon nekoliko promašenih napada Kauboja, Gal s crte smanjuje

16:14 Metličić pronalazi put do mreže!

15:14 Prodana lopta, Ivanczyk iz kontre zabija

14:13 Ilyes zabija prvi gol u nastavku, udarcem nisko u gol Alilovića

Poluvrijeme - izjednačenih prvih 30 minuta pripalo je ipak hrvatskim rukometašima, koji su potkraj prvog dijela pritisnuli i došli do prednosti od 2 razlike. No, utakmica još nije riješena

14:12 Metličić prolazi s igračem više i pogađa prvi put danas

13:12 Čupić nas vraća u vodstvo superlobom, a naši imaju i igrača više

12:12 Vori je srušen, Čupić iz sedmerca izjednačuje

11:12 Csaszar zabija! Izvrsno igraju Mađari

11:11 Mađarima suđen prestup, Vori odmah kažnjava u kontri

10:11 Ilyes dovodi Mađare u vodstvo!

10:10 Mađari silovito odgovaraju! Nagy izjednačuje iz kontre i još će gosti imati i igrača više

10:8 Ivano Balić! Niskim udarcem matirao je Puljezevića!

9:7 Blaženko Lacković nebeskim skokom rješava situaciju! Lijep pogodak

8:7 Hrvatin opet s desnog krila, izvrsna akcija, stvoren višak

7:6 Hrvatin s igračem više zabija s lijevog krila

6:6 Nagy silovito zabija! Sjajan udarac s deset metara

6:5 Duvnjak! Još jedan neobranjiv udarac iz daljine

5:4 Igor Vori sam ko duh sigurno zabija!

4:4 Super akcija Nagyja za Harsanyja

4:2 Valčić zabija od leđa golmana, sretan gol za povećanje vodstva

3:2 Čupić siguran iz sedmerca

2:2 Domagoj Duvnjak s deset metara! Neobranjivo!

1:2 Csaszar izjednačuje iz sedmerca, a Nagy zabija iz kontre

1:0 Gol Tončija Valčića nakon solo akcije! Hrvatska izvrsno otvara utakmicu!

Pred sjajno popunjenom Arenom Zagreb Hrvatska kreće u lov na šestu uzastopnu pobjedu, koja bi Kauboje dovela na korak od osiguranja mjesta u polufinalu...

Sastav Hrvatske: Venio Losert, Mateo Hrvatin, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Vedran Zrnić, Igor Vori, Denis Špoljarić, Petar Metličić, Josip Valčić, Tonči Valčić, Mirko Alilović, Ivan Čupić, Marko Kopljar

Sastav Mađarske: Nenad Puljezević, Ferenc Ilyes, Gabor Csaszar, Tamas Mocsai, Gyula Gal, Gergo Ivancsik, Tamas Ivancsik, Gergely Harsanyi, Barna Putics, Nandor Fazekas, David Katzirz, Szabolcs Toro, Laszlo Nagy, Gabor Herbert, Nikola Eklemović, Szabolcs Zubai