Još jedna laka pobjeda

Hrvatska razbila obezglavljene Kubance

Hrvatski rukometaši s lakoćom su stigli do treće pobjede na Svjetskom prvenstvu protiv slabe i neorganizirane Kube rezultatom 41:20. Bila je to posljednja lakša utakmica za Kauboje na ovom prvenstvu, slijedi veliki obračun sa Španjolskom u srijedu u Splitu.

Turnir je počeo dobro za Hrvatsku. Rutinske pobjede su upisane bez problema. Nakon uzbudljivog susreta s Korejom, Kuvajt i Kuba su lako pali i pred Červarovim izabranicima sada su same superutakmice: prvo protiv Španjolske, pa slijedi Švedska, a kasnije i Francuska.

Kubanci su igrali doista slabo i neorganizirano u večerašnjoj utakmici. Ne pamtimo kad su naši toliko golova zabili iz kontri. Od 41 pogotka velika većina pala je iz akcija 1 na 1 s jadnim kubanskim golmanom, koji kao da je bio na streljani u dobro popunjenoj Spaladium Areni. Pobjeda sa čak 21 razlike još je i dobar rezultat za Kubance, koji će teško pobijediti i slabi Kuvajt uz ovakvu igru.

Najbolji u hrvatskim redovima ponovo je bio Čupić sa 11 pogodaka. Dečko je u bizarnoj nesreći izgubio prst prošlog ljeta, ali vratio se rukometu u velikom stilu i na ovom prvenstvu prometnuo se u našeg najboljeg igrača.

Priliku je protiv Kube dobio i Ivano Balić, iako se najavljivalo da neće igrati. Ipak, Balić nije izgledao dobro na terenu i vidjet ćemo koliko može pomoći reprezentaciji u nastavku turnira. Metličić i Lacković također su odigrali rezerviranu utakmicu, a uz Čupića su najbolji bili Hrvatin, Zrnić i Šprem. Mirko Alilović konačno se iskazao dobrim obranama.

Na Svjetskom prvenstvu sutra je dan odmora, koji će dobro doći našim igračima, ali i Španjolcima, koji su danas izgubili od Šveđana. U srijedu nas čeka veliki obračun favorita grupe B: Hrvatska protiv Španjolske. Poražena momčad teško će se kasnije plasirati u polufinale, a i onaj koji dobije imat će još puno posla...

Tijek utakmice:

Kraj - Hrvatska je stigla do još jedne lake i uvjerljive pobjede, ovaj put protiv Kube rezultatom 41:20 Kauboji nisu pružili nikakve izglede slabim i neorganiziranim gostima.

41:18 Hrvatin s krila zabija dvaput zaredom

39:17 Naši su sad stvorili igrača viška sa isključenim Vorijem, a Zrnić sigurno zabija

30:14 Čupić iz kontre zabija svoj 11. pogodak, Kubanci su se raspali

28:13 Golman Kube kao da je na streljani. Još tri kontre, Čupić dvaput i Šprem zabijaju

25:13 Vori pogađa s pozicije lijevog vanjskog

24:13 Sad se igra gol na gol, a za Hrvatsku je svoj osmi pogodak zabio Čupić

23:12 Opet kontra. Goran Šprem zabija

22:11 Golman Kube odletio je u prazno, a Čupić to koristi i šalje loptu u prazan gol

21:11 Fantastičan prodor i gol Carol Marza

21:9 Čupić je taj koji golom s desnog krila otvara drugo poluvrijeme

Poluvrijeme - hrvatski rukometaši potpuno su razbili slabašnu Kubu. Iz bezbroj kontri stvorena je ogromna razlika od 11 golova prednosti, koja će u nastavku sigurno još dodatno narasti

20:9 Opet sedmerac i igrač više. Čupić zabija

19:7 I Balić se upisao u listu strijelaca, i to s pozicije pivota

17:7 Još jedna kontra, koju ovaj put Duvnjak pretvara u deset razlike sedam minuta prije kraja poluvremena

16:7 Čupić opet siguran iz sedmerca, a naši imaju i igrača više

15:7 Šprem i Čupić iz novih kontri donose nam ogromnih 8

13:7 Prvi sedmerac za Hrvatsku, kojeg Čupić zabija s lakoćom. Ivano Balić također je ušao u igru

12:6 Još dvije kontre, još dva pogotka Hrvatina

10:6 Tonči Valčić silovitim šutem s devet metara, pa Hrvatin iz kontre donose Hrvatskoj veliku prednost

2:0 Hrvatin izvrsno završava akciju s lijevog krila

1:0 Zrnić otvara utakmicu golom iz kontre!

Počela je utakmica. Pred Kaubojima je posljednja lagana utakmica na ovom prvenstvu...