Jedva do pobjede

Jedva do pobjede: Hrvatska svladala Južnu Koreju golom razlike

Hrvatski rukometaši u dramatičnoj završnici došli su do minimalne 27:26 pobjede protiv Južne Koreje, koja se pokazala kao puno teži protivnik nego što smo se nadali. Važni bodovi su upisani na putu do polufinala. Utakmicu je s dva pogotka na kraju izvukao kapetan Petar Metličić.

Pred prepunom Spaladium Arenom Hrvatska je očekivano startala pobjedom na Svjetskom rukometnom prvenstvu, no malotko je vjerovao da će nam Korejci stvoriti toliko problema. Vjerovali ili ne, Hrvatska nije vodila niti u jednom trenutku više od tri razlike, a pet minuta kraja izgledalo je da su Červarovi izabranici izgubljeni. Bila je to infarktna utakmica, koju nije bilo lako gledati.

Već u prvom poluvremenu bilo nam je jasno da se Korejci ne šale. Držali su utakmicu u egalu, pa i vodili u nekoliko navrata, da bi u drugom poluvremenu zaigrali još bolje, mučili našu obranu, a njihovi golmani bili su nesavladivi i pet minuta prije kraja došli su gosti do prednosti od 25:23, što se činilo nenadoknadivim. No, hrvatski Kauboji vole takve izazove i po običaju su počeli sjajno igrati tek kad su bili potpuno izgubljeni.

U samoj završnici obrana je funkcionirala savršeno. Gosti više nisu bili u stanju zabiti pogodak, a golovima Vorija i Čupića vratili su se naši u egal. Tada je na scenu stupio Petar Metličić, kapetan koji nije zabio niti jedan pogodak do dvije minute prije kraja, no onda u ključnim momentima zabio je dvaput i donio Hrvatskoj izuzetno važnu pobjedu, na radost mnogobrojnih navijača diljem zemlje.

Najbolji strijelci u našim redovima bili su Čupić s 8 pogodaka i Vori s 5. Igor Vori proglašen je igračem utakmice. Balić je odigrao skromnu utakmicu i dvaput zabio, a Petar Metličić je bio nevidljiv do same završnice, no onda je proigrao.

Važni bodovi su upisani. Pobjeda je ipak pobjeda, bez obzira koliko teška bila. Nakon Koreje, Hrvatska može samo bolje. Slijede nam dvije lakše utakmice protiv Kuvajta i Kube, a nakon toga dolaze ključni susreti sa Španjolskom i Švedskom, u kojima će trebati igrati kvalitetnije i agresivnije, no naši rukometaši to definitivno mogu i s puno optimizma iščekujemo nastavak natjecanja.

Kraj - pobjeda! Jako teško, ali ipak pobjeda! Vodili su Korejci pet minuta prije kraja +2, ali iskustvo je prevagnulo na našu stranu!

27:26 Metličić!!!!! Hrvatska vodi minutu prije kraja!

26:26 Petar Metličić zabija kad je bilo najvažnije svoj prvi gol na utakmici!

25:26 Oh zabija, dvije i pol minute prije kraja

25:25 Vori izjednačuje!!!!! Hrvatska je na putu novog velikog preokreta!

24:25 Čupić zabija vrlo bitan gol!

23:25 Sim opet zabija i Koreja 5 minuta prij4e kraja ima najveće vodstvo na utakmici

Golman Koreje je nadnaravno biće!!! Brani SVE SVE SVE!!!

23:24 Hrvatska gubi od Koreje osam minuta prije kraja!

23:23 Park!!! Koreja se potpuno vratila u utakmicu!

23:22 Sim je dugo letio zrakom i silovito probio mrežu Loserta!

23:21 Park uzvraća istom mjerom i Koreja sad ima i igrača više

23:20 Igor Vori!!! Još jedan pogodak našeg jedinog pivota!

22:19 Čupić zabija s krila! Hrvatska ima +3 i igrača više

21:19 Vori se probio sam kroz obranu i sigurno zabio

20:18 Čupić promašuje sedmerac, ali mu se odbila lopta i Hrvatska ima +2

19:18 Park zabija. Sada gosti imaju igrača više i još su u utakmici

19:17 Vori s dva igrača više zabija iz kontre, ovo bi trebalo slomiti naše protivnike

18:17 Hrvatska, vjerovali ili ne, ima dva igrača više i Hrvatin to koristi za vodstvo

17:17 Novo izjednačenje, Koreja se ne predaje. Lee je zabio...

17:16 Opet našima Park stvara probleme i sigurno zabija za -1 Koreje

17:15 Čupić s krila! Prvi njegov gol iz igre!

16:15 Sim zabija iz kontre, nakon još jednog promašaja Ivana Balića

16:14 Hrvatin koristi višak koji je nastao zbog igrača više kojeg trenutno imamo

15:13 Čupić golom iz sedmerca otvara drugo poluvrijeme, Hrvatska ima igrača više

Poluvrijeme - iznimno zanimljivih 30 minuta igre je za nama, u kojima su Korejci pokazali da su jedan vrlo ozbiljan rukometni protivnik, protiv kojeg nije lako igrati. Hrvatska minimalno vodi, no očekuje nas uzbudljivi nastavak, jer gosti se sigurno neće predati

14:13 Valčić nam donosi prednost u posljednjoj sekundi prvog poluvremena! Sjajno se snašao nakon odbijene lopte

13:13 Fantastični cepelin Korejaca! Fenomenalan gol! No, Balić koji igra vjerovali ili ne na crti odmah uzvraća

12:12 Duvnjak!!! Drži nas u utakmici u ovom trenutku!

11:11 Čupić siloviti pogađa iz sedmerca i vraća nas u rezultatski egal

10:11 Koreja vodi! Yoon!

10:10 Sve ispočetka....

10:9 Kim smanjuje na -1. Dvije izvrsne akcije Korejaca i opet su u igri

10:7 Golčina Duvnjaka za +3 Hrvatske!

9:7 Zrnić pogađa nakon kontre, a Losert ima tri obrane zaredom!

8:7 Ivano Balić zabija vrlo bitan odbijanac za novo vodstvo!

7:6 Duvnjak!!!! Ušao je u igru umjesto Balića i odmah zabija nakon solo akcije!

6:6 Yunsung Oh izjednačuje! Korejci u obrani igraju vrlo dobro

6:4 Čupić iz sedmerca opet sigurno zabija, na pola prvog poluvremena imamo +2

5:4 Nekoliko minuta bez pogotka, a onda Jeong lijepim golom izvana vraća Koreju u igru

4:3 Park zabija odbijanac, drugu akciju zaredom

4:2 Buntić zabija u svojoj prvoj akciji

3:1 Obrana Hrvatske zaključala je vrata, a Čupić iz sedmerca zabija za dva razlike

2:1 Korejci su smanjili, a Vori zabija s crte za novo vodstvo

1:0 Zrnić se probio kroz sredinu i Hrvatska vodi!

Pred 12.000 gledatelja u Spaladium Areni u Splitu večeras je svečano otvoreno 21. svjetsko prvenstvo za rukometaše, najveći sportski događaj u Hrvatskoj od njezine samostalnosti. Hrvatska na otvaranju SP-a u svojoj prvoj utakmici protiv Koreje lovi prvu pobjedu u skupini, koja bi Červerovim izabranicima dala samopouzdanje za nastavak natjecanja.

Sastav Hrvatske: Venio Losert, Mateo Hrvatin, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Vedran Zrnić, Igor Vori, Denis Špoljarić, Petar Metličić, Denis Buntić, Tonči Valčić, Mirko Alilović, Ivan Čupić, Dalibor Anušić

Sastav Koreje: Minho Yong, Yikyeong Jeong, Jaebok Sim, Teawan Kim, Junggeu Park, Chanyoung Park, Sanguk Lee, Yunsuk Oh, Ilkoo Kang, Hyunchul Cho, Donggeun Yu, Ciyeol Yoon, Eunho Lee, Jaewoo Lee