Ludnica u Zadru

Svi mogu dalje: Poljaci iznenadili Dance

I dok je u našoj grupi drugog kruga sve više-manje poznato, Poljaci su pobjedom nad Danskom potpuno zakomplicirali stvari u grupi koja se igra u Zadru.

Poljska je u dvorani Krešimir Ćosić svladala Dansku sa 32-28 (20-12) pred 1.500 gledatelja. Svjetski doprvaci Poljaci ostali su u igri za visok plasman i na ovogodišnjem SP-u svladavši europske prvake Dance sa 32-28.

Poljaci su sjajno otvorili utakmicu, te je u 11. minuti rezultat bio 8-2 u njihovu korist, te su Danci do kraja utakmice morali hvatati zaostatak, te u tome nisu uspjeli.

Poljaci su na poluvrijeme otišli s maksimalnih osam pogodaka prednosti (20-12), no u drugom dijelu Danci su im ipak uspjeli zaprijetiti i u 57. minuti smanjiti na samo 29-28. Imali su Danci priliku i za izjednačenje, ali je poljski vratar Szmal dvije minute prije kraja obranio udarac Boesena da bi potom Kuchczynski, Bartosz Jurecki i vratar Szmal podigli razliku na konačnih plus četiri.

U zadarskoj skupini sada se potpuno zakomplicirala situacija. Njemačka vodi s pet bodova, iza njih su Danci s četiri, pa Srbi s tri boda, a dalje mogu ići i Poljska, Makedonija i Norveška koje imaju po dva boda.