Opasni Skandinavci iznenadili

Šveđani deklasirali Španjolsku i preuzeli vrh

U derbiju naše B skupine švedski rukometaši došli su do fantastične pobjede nad favoriziranom Španjolskom rezultatom 34:30, a junak dvoboja bio je švedski golman Sjostrand sa 20 obrana.

Hrvatski izbornik Lino Červar konačno je mogao vidjeti na djelu naše najveće rivale, Španjolce i Šveđane, i to u pravoj natjecateljskoj utakmici. Obje momčadi tijekom susreta pokazale su i dosta mana, no nesumnjivo se radi o sjajnim reprezentacijama s kojima će naši Kauboji imati mnogo posla.

Šveđani su u derbiju 3. kola protiv Španjolske vodili od prve do zadnje minute. U prvom dijelu igrali su fantastično, a 'krilni div' Kallman neumoljivo je puno mrežu protivnika, zajedno sa srednjim vanjskim Doderom. Golmani Španjolske nisu se iskazali, dok je švedski Sjostrand branio sve živo i neživo, tako da se na poluvrijeme otišlo s prednošću Skandinavaca od 19:13.

U drugom dijelu Šveđani su uvjerljivo vodili i s po 7 razlike sve do 15 minuta prije kraja, no tada su pali i počeli gubiti dosta lopti, što su Španjolci vješto iskoristili i u finišu stigli na svega 2 razlike. Ipak, Sjostrand je skinuo još nekoliko ključnih lopti, Kallman, Larkholm i Doder u završnici su opet počeli zabijati i Šveđani su stigli do pobjede 34:30.

Švedska sad ima 6 bodova i nalazi se na prvom mjestu skupine B, a Španjolci imaju popravni ispit u sljedećem kolu, u novom superderbiju protiv Hrvatske.

Što se preostalih utakmica tiče, osim Srbije i Poljske svi su favoriti došli s lakoćom do pobjeda: Danska protiv Saudijske Arabije, Francuska protiv Australije, Norveška protiv Egipta i Njemačka protiv Alžira. Malo iznenađenje je remi Mađarske i Slovačke 24:24.