Srbija protiv Danske prokockala sigurnu pobjedu

Nevjerojatnu su utakmicu odigrale Danska i Srbija u Poreču. Naši su susjedi uspjeli prokockati visoko vodstvo, no najavili su kako mogu do velikih stvari na ovom SP-u. Rusi su pak nakon briljantnog povratka protiv Nijemaca, danas dopustili Poljacima preokret i pobjedu.

U utakmici 2. kola skupine D Danska je u dvorani Žatika u Poreču svladala Srbiju sa 37-36 nakon što su naši susjedi vodili čak šest razlike na poluvrmenu (16-22). Srbi su imali visoku prednost i u drugom dijelu utakmice, ali Danci su se fenomenalno vratili u utakmici s pregršt golova s jedne i druge strane.

Srbi su imali visoku prednost i u drugom dijelu utakmice, ali Danci su se fenomenalno vratili u utakmici s pregršt golova s jedne i druge strane

Kod reprezentacije Srbije najraspoloženiji su bili Ilić sa deset te odlični Bojinović sosam pogodaka, dok su kod Danaca najbolji bili Christiansen i Lindberg sa osam pogodaka. Kažimo i to da je Srbija imala dvostruko više isključenja (16 minuta) od Danaca (8 minuta).

U svojevrsnoj 'skupini smrti' koja se igra u Varaždinu Poljska je pred tri tisuće gledatelja svladala Rusiju 24-22 nakon što je gubila nakon prvih 30 minuta.

Izbornik ruske reprezentacije Nikolaj Čigarev istaknuo je na konferenciji za novinare da su, nakon prvog poluvremena i pozitivnog rezultata, u drugom dijelu utakmice pogriješili u taktici, što je rezultiralo pobjedom Poljske, iako su na golu imali raspoloženog vratara Kostigova.

'U prvom poluvremenu sve je bilo dobro, no, u drugom poluvremenu uslijedili su problemi u napadu. Također, pohvalio bi poljskog vratara koji ima velike zasluge za pobjedu Poljske reprezentacije', rekao je vratar Rusije Oleg Grams.

Poljski izbornik Bogdan Wenta izrazio je zadovoljstvo današnjom utakmicom.

'Bila je teška utakmica, ali zahvaljujući vratarima stigla je pobjeda. Naša skupina izuzetno je izjednačena i zato sam još sretniji zbog pobjede i osvajanja maksimalnog broja bodova u prve dvije utakmice. Eventualni današnji poraz ugrozio bi šanse za dobar plasman.'