Ili drame ili visoki rezultati

Makedonci izgubili pred brojnim navijačima, Francuzi krenuli silovito

Jedna od reprezentacija koju na SP-u u Hrvatskoj prati velik broj navijača je i Makedonija koja je uvodnu utakmicu tijesno izgubila od Tunisa. Francuzi su pak najavili pohod na tron razbivši Rumunje, a isto su učini Danci s Brazilcima.

U Gradskoj dvorani u Varaždinu pred tri i pol tisuće gledatelje, od kojih su mnogi bili makedonski navijači, Tunis je svladao Makedoniju sa 25-24 (13-14).

'Žao mi je što smo izgubili uvodnu utakmicu, no čestitke Tunisu na pobjedi. Odigrali smo dva različita poluvremena, prvo u kojem smo imali dobra rezultat, nakon čega smo mislili da je utakmica riješena. U drugom poluvremenu uslijedile su greške i nakon toga poraz. Život ide dalje i u sljedeće četiri utakmice pokušat ćemo ostvariti što bolji rezultat', rekao je nakon utakmice izbornik Makedonije Ile Temelkovski

Tunisu je na pobijedi čestitao i igrač Zagreba CO Kiril Lazarov istaknuvši kako su izgubili od iskusnije momčadi, a upravo je iskustvo nedostajalo makedonskoj reprezentaciji da se postigne bolji rezultat. Iako je Makedonija startala s porazom Lazarov smatra kako još nije ništa izgubljeno i da se dosta može napraviti u slijedeće četiri utakmice.

Izbornik Tunisa Zoran Živković rekao je kako je u utakmici bilja vidljiva nervoza kod obje momčadi koja je uobičajena za prvo kolo. 'Idemo hrabro u sljedeće utakmice i pokušat ćemo iskoristiti svaku priliku koja nam se pruži', zaključio je Živković.
U utakmici 1. kola skupine D u dvorani Žatika u Poreču Danska je pred dvije tisuće gledatelja svladala Brazil sa 40-27 (19-12). Kod Danaca je najraspucaniji bio Christiansen sa osam pogodaka.

U posljednjem susretu dana A skupine u Osijeku Francuska je 'uništila' Rumunjsku sa deset razlike 31-21 (12-9). Nakon što su u prvih 30 minuta igrali malo opuštenije, u drugom su dijelu Francuzi malo pojačali tempo i uvjerljivo slavili u Gradskom vrtu. Činjenica da je rumunjski vratar proglašen igračem utakmice govori sve.