Nijemci uvjerljivi

Lazarov 'pocrvenio', Makedonci potonuli

Borbeni Makedonci nisu uspjeli iznenaditi favoriziranu Njemačku u susretu 4. kola skupine C Svjetskog rukometnog prvenstva. Iako su vodili na poluvremenu, u nastavku su potpuno potonuli, pa su Nijemci upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 33:23.

Makedonska rukometna reprezentacija igra vrlo dobro na ovom svjetskom prvenstvu, što su dokazali i u ogledu protiv jake Njemačke, no na kraju nije bilo snage za još jedno veliko iznenađenje.

U prvom poluvremenu Makedonija je igrala izvrsno i cijelo vrijeme vodila te na odmor otišla s prednošću 14:13. Međutim, u nastavku se njemački vratar Bitter razbranio i zaključao svoja vrata, obrana Brandtove momčadi je proradila i došlo je do velikog preokreta. Već sredinom drugog dijela Nijemci su došli do prednosti 21:17, a onda se dogodio ključan trenutak susreta: najbolji makedonski napadač Kiril Lazarov zaradio je crveni karton zbog udaranja laktom i tada se makedonska igra raspala.

U posljednjih pet minuta dvoboja Makedonci su izgubili koncentraciju ili se možda čak prepali gorostasnog Bittera i više nisu bili u stanju zabiti gol. Na kraju se prednost popela na ogromnih 33:23, a utakmica će ostati u pamćenju i po gruboj igri te brojnim isključenjima. Najbolji strijelci bili su isključeni Lazarov s 9 pogodaka kod Makedonije i Glandorf s 9 kod Njemačke.

Njemačka se tako na najbolji način pripremila za veliki derbi posljednjeg kola protiv Poljske, a Makedonci još uvijek imaju šanse proći među 12 najboljih, ako dobiju Rusiju u zadnjem kolu.

Spomenimo još dva zanimljiva rezultata: Mađarska je odigrala finu utakmicu protiv Argentine i stigla do uvjerljive 31:20 pobjede koja im garantira plasman dalje uoči derbija posljednjeg kola skupine A s Francuskom. Brazilci se i dalje mogu nadati prolasku dalje nakon pobjede 26:24 nad Saudijskom Arabijom, ali trebat će im pobjeda nad Egiptom u posljednjem kolu skupine D.