Najbolja utakmica dosad

Derbi 1. kola: Teška bitka i remi Njemačke i Rusije

Na papiru najjači par 1. kola SP-a u Hrvatskoj potpuno je opravdao taj epitet. U rovovskoj bitci s pregršt isključenja Rusi su uspjeli stići Nijemce i doći do vrijednog remija.

U utakmici 1. kola skupine C Svjetskog prvenstva za rukometaše u Gradskoj dvorani u Varaždinu Njemačka i Rusija igrali su pred 4 tisuće gledatelja 26-26 (15-14).

Bila je ovo odlična utakmica u kojoj su Nijemci prosuli pobjedu u zadnjih deset minuta kada su vodili s čak pet pogotka razlike. Najbolji pojedinac u momčadi svjetskih prvaka bio je Pascal Hens s devet pogodaka, dok su kod Rusa najbolji strijelci bili Rastvorcev i Igropulo s pet golova.

Posebno bih zahvalio publici koja je u utakmici definitivno bila na strani naše reprezentacije

- kapetan ruske reprezentacije
Meč Rusa i Nijemaca obilježio je velik broj isključenja, a dojam je da su Rusi nepravedno puno više igrali s manjkom igrača u polju. Dok su se Nijemaci hladili 10 minuta, ruski igrači prislino su sjedili na klupi čak 18 minuta. Zbog toga su se brojni domaći gledatelji svrstali na stranu Rusa, dok je njemačku reprezentaciju bodrilo nekoliko stotina navijača.

'Utakmica je bila teška i zbog same činjenica da je to bila naša prva utakmica', rekao je nakon osvojenog boda na uvodnoj utakmici izbornik ruske reprezentacije Nikolaj Čigarev istaknuvši obranu koja je dobro obavila svoj posao.

Čigarev je posebno pohvalio vratara koji je bio, prema njegovom mišljenju, ključni igrač utakmice. 'Iako smo većinom igrali s manjim brojem igrača, pokazali smo karakter naše ekipe. Posebno bih zahvalio publici koja je u utakmici definitivno bila na strani naše reprezentacije', rekao je igrač ruske reprezentacije Pavel Atman.

Brand ne krije nezadovoljstvo

I dok su Rusi zadovoljni osvojenim bodom izbornik njemačke reprezentacije Heiner Brand nije krio nezadovoljstvo istaknuvši kako je njegova momčad dominirala i vodila tijekom čitave utakmice. 'Da mi je ranije ponuđen ovakav rezultat prihvatio bih ga, no, nakon ovakvog tijeka utakmice razočaran sam neodlučenim ishodom', rekao je Brand.

Trener Brand, na upit novinara, nije želio komentirati jesu li sudačke odluke utjecale na rezultat, dok je ruski trener Čigarev istaknuo da je bilo nekoliko sudačkih pogrešaka, ali da one nisu bitno utjecale na konačan ishod.