Galski pijetlovi gaze protivnike

Demonstracija sile: Francuzi deklasirali Šveđane!

Francuski rukometaši s lakoćom su protiv jakih Šveđana došli do šeste uzastopne pobjede na Svjetskom prvenstvu. Nakon visokog 28:21 trijumfa nad Vikinzima, Galski pijetlovi dokazali su nam da su na turnir došli u velikoj formi.

Francuska rukometna reprezentacija definitivno je najozbiljniji protivnik hrvatskim Kaubojima na putu do svjetske krune. Pet glatkih francuskih pobjeda u slaboj skupini A nije bio dokaz velike forme, no demoliranje sjajnih Šveđana večeras u Areni Zagreb definitivno jest.

Zadovoljan sam svojim igračima, pogotovo obranom. Primili smo samo 21 gol, to smatram uspjehom

- izbornik Francuske Onesta
Za razliku od hrvatskih rukometaša, Karabatić i društvo slomili su Šveđane već na samom početku utakmice: poveli su 10:3 i do kraja susreta prednost se nije smanjivala. Čvrsta francuska obrana sa sjanim Omeyerom na golu bila je pretvrd orah za Vikinge, koji nisu imali nikakvih izgleda u ovoj utakmici.

Potkraj dvoboja nemoćni Šveđani okrenuli su se grubostima, pa je Carlen 'pocrvenio' nakon što je nokautirao Karabatića par minuta prije kraja. No, ni to nije pomoglo Lindgrenovoj momčadi.

'Ovo je bila odlučujuća utakmica. Švedska je jak protivnik i danas su nas jako pritiskali. Zadovoljan sam svojim igračima, pogotovo obranom. Primili smo samo 21 gol, to smatram uspjehom', rekao je zadovoljni izbornik Francuske Claude Onesta.

Staffan Olsson, pomoćnik izbornika Švedske također hvali francusku obranu.

'Nismo igrali na našem uobičajenom nivou, Francuska je obrana danas bila jako dobra, a naš napad jako loš. U drugom poluvremenu pokušali smo uhvatiti ritam, ali nas je umor svladao.'

Sa sigurnih 28:21 Francuzi su se približili osiguranju plasmana u polufinale, a mi s puno uzbuđenja očekujemo okršaj Kauboja i Galskih pijetlova u utorak, nakon kojeg će nam biti puno jasnije tko je glavni favorit za osvajanje titule svjetskog prvaka.