Hvidt junak utakmice

Danci 'sredili' Nijemce i plasirali se u polufinale!

U odlučujućoj utakmici za plasman u polufinale SP-a europski prvaci Danci su u Zadru svladali svjetske prvake Nijemce sa 27:25, te se kao prvi plasirali u polufinale.

Danska je pobjednik skupine sa osam bodova, a Njemačka je ostala na pet i proći će u polufinale samo u slučaju da Norveška i Poljska u zadnjem susretu odigraju neriješeno. U svakom drugom slučaju drugi polufinalist je Poljska ili Norveška.

Igrač odluke bio je danski vratar Kasper Hvidt koji je obranio 17 lopti.

Danci i Nijemci su odigrali iznimno uzbudljivu i atraktivnu utakmicu u kojoj su više vještine i sreće u završnici imali Danci. Tijekom cijele utakmice nijedna momčad nije imala više od dva zgoditka prednosti, a igrač odluke bio je danski vratar Kasper Hvidt koji je obranio 17 lopti.

U zadnje dvije minute kod 25:25 Danci su ušli sa igračem manje, ali su znalački odigrali dugi napad i iskoristili pogrešku njemačkog krila Martina Strobela koji je isključen. Joergensen je minutu prije kraja postigao zgoditak za 26:25 kada su obje momčadi imali po jednoga isključenoga, a pokušaj Nijemca Jansena u napadu zaustavio je Hvidt. Petnaest sekundi prije kraja Hansen je postavio konačnih 27:25, odveo Dansku u polufinale, a Njemačku u neizvjesnost.

Danci su prvi u skupini, ali još ne znaju hoće li putovati u Split ili Zagreb. Naime, Hrvatska bez obzira na ishod utakmice sa Francuzima ostaje u Zagrebu, neovisno da li su prvi ili drugi u skupini.