Izbornik kritičan prema igri

Červar: Trpjeli smo Metličića, a onda je sve riješio

Hrvatski izbornik kritički je i racionalno locirao razloge mukotrpno izborene pobjede svojih rukometaša protiv Južne Koreje na startu SP-a: 'Zadovoljan sam pobjedom, ali nisam zadovoljan kako smo igrali.'

Červar se odmah po završetku utakmice pohvalio kako je dobro proučio Koreju. 'Detektirao sam ja Korejce još na olimpijskom turniru u Pekingu. Njima je veliki Yoon tamo bio zapravo rezerva, back-up igrač, rekao je hrvatski izbornik nastavivši:

'Oni su u Pekingu pobijedili europske prvake Dance, pa potom i kasnijeg olimpijskog doprvaka Islanda. Radi se o odličnoj momčadi.'

Červar je rekao kako je problem već bilo zagrijavanje. Korejci su se na njemu raspucali, a mi smo to odradili činovnički.

>> FOTO: U Splitu spektaklom otvoreno Svjetsko prvenstvo

'Pet minuta prije kraja gubili smo dva pogotka razlike, a na kraju smo ipak pokazali čvrstinu karaktera i uz pomoć gledatelja stigli do pobjede

'Pet minuta prije kraja gubili smo dva pogotka razlike, a na kraju smo ipak pokazali čvrstinu karaktera i uz pomoć gledatelja stigli do pobjede. U dva navrata tijekom drugog poluvremena imali smo meč-lopte, ali smo promašenim zicerima vratili Korejce u igru. Imali smo puno oscilacija i iz ove utakmice moramo brzo izvući pouke. Šveđani i pogotovo Španjolci nam neće oprostiti takve greške i bojim se da niti nećemo doći u priliku za pobjedu ako ćemo ovako igrati. U susretu smo igrali tri obrane, 3-2-1, 5-1, 6-0, i s nijednom se nismo proslavili', kazao je Červar

'Ljutio sam se u dva navrata na Anušića jer je zaradio bespotrebna isključenja. To se ne smije raditi. Najviše u rukometu mrzim igru s igračem manje. Kad su francuskog reprezentativca Bertranda Gillea pitali što je ključ francuskih uspjeha, odgovorio je da su napokon naučili igrati obranu bez isključenja.'

Pero je riješio utakmicu

No izbornik je rekao kako nije sve bilo tako loše. 'Pogledajte Metličića. Trpjeli smo ga cijelo vrijeme i onda nam je riješio utakmicu. Drago mi je zbog njega. Podići će mu to samopouzdanje.'

'Ukoliko ovu utakmicu uzmemo kao upozorenje, dosta ćemo od nje profitirati', završio je Červar.

'Danas smo igrali protiv najbolje momčadi na svijetu, u dosad neviđenoj atmosferi i za nas je to bila velika čast i veliko iskustvo. Prva naša ideja bila ne podlegnuti ozračju pred punom dvoranom hrvatskih navijača, a potom smo morali nadmudriti pobjednika koji je viši i tjelesno jači od nas. Premda smo izgubili, ja sam zadovoljan igrom i prezentacijom svoje ekipe kojoj nedostaje osam igrača koji su igrali na OI u Pekingu', kazao je na press konferenciji južnokorejski izbornik Taesup Choi.