U skupini B sve poznato: Island, Mađarska i Norveška

Poznata su sva tri sudionika druge grupne faze Svjetskog prvenstva rukometaša iz skupine B.

U prvoj će skupini, uz tri najbolje momčadi iz "skupine smrti (A)", igrati Island, Mađarska i Norveška.

Favoritima planove nisu uspjeli pokvariti Austrijanci, lani organizatori Europskog prvenstva koje su završili na devetom mjestu, premda su bili blizu: u dvoboju četvrtog kola u Linköpingu su skoro do kraja utakmice držali u šahu Islanđane, srebrne s posljednjih Olimpijskih igara u Pekingu.

Na poluvremenu su Viktor Szilagyi i njegovi suigrači vodili s impresivnih, šokantnih 16-11. U nastavak su, međutim, Islanđani ušli furizno, te su serijom 6-0 došli do vodstva 17-16. S istjecanjem 12. minute nastavka igre Austrijanci su izjednačili na 17-17 postigavši prvi gol u nastavku utakmice. Austrijanci su potom još otišli na 19-17 i imali 20-18.

Nakon nove serije (4-0) kvalitetniji su igrači Gudmundura Gudmundssona, predvođeni vratarom Güstavssonom (15/32 obrane), te odličnom vanjskom linijom (Atlason, Petersson, Stefansson...), otišli na 22-20 i više nisu ispuštali prednost. Na kraju su slavili 26-23 pobjedu.

Najviše je, sedam golova iz devet pokušaja, zabio Petersson, desni vanjski berlinskog Füchsea, dok je pet golova iz šest udaraca dodao desnokrilni napadač Thorir Olafsson. Kod Austrijanaca je najbolji bio Robert Weber s osam pogodaka iz 12 pokušaja.

U ranije igranoj utakmici Norvežane su neočekivano namučili Brazilci. Završilo je 26-25 nakon izjednačene borbe u prvom poluvremenu. U 48. su minuti Norvežani otišli na 24-19, a Južnoamerikanci su do kraja samo uspjeli smanjiti. U prvoj utakmici dana Mađarska je bila očekivano bolja od Japana pobijedivši 28-24.