SP: Šveđani pregazili Slovake, Argentina umalo šokirala i Poljsku

Rukometaši Japana priredili su iznenađenje pobjedom nad Austrijom 33-30 (18-11) u 2. kolu B skupine na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj...

Japance je do prve pobjede na prvenstvu vodio Miyazaki s 8 golova, a isti broj pogodaka je za austrijsku reprezentaciju postigao Szilagyi.

Mađarska je slavila protiv favorizirane Norveške s 26-23, iako su Norvežani na poluvremenu vodili sa 16-14. Island je, pak, ostvario očekivanu pobjedu nad Brazilom s 34-26. Island sada jedini u skupini ima dvije pobjede.

U skupini D, Poljska je pobijedila Argentinu samo s jednim pogotkom razlike, bilo je 24-23 za Poljake, koji su na poluvremenu imali pet pogodaka prednosti (11-6). Nakon što je Argentina u 1. kolu otkinula jedan bod Južnoj Koreji, pokazala se kao tvrd orah i za Poljsku, u čijim je redovima najefikasniji bio Tluczynski s 5 golova. Za Argentinu su Simonet i Vieyra postigli po 6 golova.

Domaćin Švedska je deklasirala Slovačku s 38-22, a Južna Koreja je isto tako bila uvjerljiva protiv Čilea s 37-22.

Švedska i Poljska predvode ljestvicu sa po četiri boda.