SP: Srbi prokockali dva razlike tri minute do kraja i završili deseti

Dvije su utakmice bile na rasporedu u Švedskoj gdje se održava svjetska smotra rukometaša.

Norveška je nakon produžetka u borbi za 9. mjesto svladala Srbiju 32-31, dok su Njemačkoj bila potrebna dva produžetka da u razigravanju za 11. poziciju svlada Argentinu. Bilo je 40-35.

Srbija je nepune tri minute prije kraja osnovnog dijela utakmice imala +2 protiv Norvežana, a na kraju je golom Ivana Stankovića (šest pogodaka) uhvatila dodatnih deset minuta. Momir Ilič (sedam golova) zabio je oba pogotka za Srbiju u produžetku, nedovoljno da se zaustavi Havard Tvedten (devet golova), strijelac pobjedničkog zgoditka.

Njemačka rukometna reprezentacija natjecanje je završila na 11. mjestu, ostvarivši 40-35 pobjedu protiv Argentine u dvoboju igranom u Kristianstadu s dva produžetka. Uwe Gensheimer i Holger Glandorf postigli su po devet golova za Njemačku, dok su ukupno dvanaestoplasiranu Argentinu u ovoj utakmici predvodili Diego Simonet sa sedam pogodaka i Federico Fernandez sa šest.

Na poluvrijeme utakmice otišlo se s minimalnom prednošću Nijemaca, prvi produžetak, uz rezultat 4-4, nije dao pobjednika, a dodatnih deset minuta Argentina, koja je golovima uhvatila oba produžetka, ostaje bez daha i gubi 9-4.