'Ne znam u čemu je problem, bolji protivnik će nas kazniti!'

Drago Vuković i Jakov Gojun nisu nezadovoljni igrom protiv Alžira, no svjesni su da moraju bolje protiv jačih ekipa.

Kauboji su stigli do drugog trijumfa na SP-u u Švedskoj u drugom kolu skupine C. Protiv Alžira bilo je iznimno neizvjesno u prvom poluvremenu, gubilo se i tri razlike, no u drugom su naši zaigrali kako treba i otišli na ogromnih 26:15.

''Ne znam u čemu je problem. Mi smo kao dizelaši. U ozbiljnim utakmicama moramo početi od prve minute, bolji protivnik će nas kazniti,'' priznao je igrač utakmice Drago Vuković, dok je Jakov Gojun dodao:

''Treba nam malo više da se zagrijemo, ali u drugom smo poluvremenu pokazali koliko smo bolji od njih. Još smo malo u grču, tek je počelo, što će biti bliže kraj bit će bolje.''

Naši rukometaši ipak su zadovoljni igrom protiv Alžira koji je na kraju uvjerljivo poražen

''Nisu nam zadavali probleme ni u prvom poluvremenu, nego smo promašivali čiste zicere. Stvarali smo šanse, ali i promašivali. Nismo loše igrali ni u prvom poluvremenu, ali nismo imali koncentraciju,'' zaključio je Vuković

''Kolektiv je dobro radio, igrali smo gusto, nisu mogli probiti našu zonu. Sada slijedi Australija koja je možda najslabija, ali moramo dati sve od sebe i nadamo se pobjedi,'' mišljenje je Jakova, našeg glavnog obrambenog igrača.

Hrvatsku prije ključnih ogleda prvog kruga protiv Srbije i Danske igra sutra u 18 sati protiv Australije i svi nekako očekujemo dvoboj bez stresa. No, naši su oprezni.

''Ne bih ja nikad kalkulirao. Ne smijemo nikog podcijeniti. Moramo pobijediti rutinski i povećati samoopuzdanje uoči ključnih utakmica protiv Danske i Srbije,'' kaže Vuković, strijelac pet pogodaka protiv Alžira.