Kauboji: Vrijeme je da počnemo igrati ozbiljno

Hrvatska je ponovno imala jedno slabo poluvrijeme, a drugo briljantno.

Alžirci su se krajem prvog dijela utakmice poveselili nakon tri pogotka prednosti nad Hrvatskom, no onda je uslijedilo triježnjenje. Hrvati su ih ostavili na samo četiri pogotka u drugih 30 minuta što je rezultiralo pobjedom od 11 pogodaka razlike (26:15).

''Bio je pad koncentracije u napadu, stvarali smo odlične šanse, ali promašivali smo 'zicere'. Jedanaest golova u poluvrememnu nije puno primiti, ali bilo bi dobro da otpočetka pokažemo snagu. Onda se ne bi trebali toliko boriti. Protiv Australije trebamo ući ozbiljno da se stariji igrače malo odmore. Protiv njih moramo od prve minute ful gas'', poručio je ponajbolji pojedinac susreta Drago Vuković.

Ma protiv nikoga ne možeš ući olako. Svatko ti može zadati glavobolju

Izbornik Goluža zadovoljan je viđenim, ali za napredak uvijek ima mjesta: ''Moramo poraditi na obranu još. Taj blok mora biti gušći. Čestitke igračima na pobjedi'', izjavio je Goluža i dodao kako je postavio igru za brze igrače poput Balića, Vukovića i Lackovića.

''Bili smo mi dobri i u prvom dijelu, ali smo promašivali zicere, penale… Imali smo i igrača više nekoliko puta, previše smo žurili. Trebalo se naviknuti na tu obranu duboku Alžira i zato sam tražio više kretanja bez lopte.''

Izbornik ne želi da se ni jedna utakmica ne shvati olako pa tako ni protiv totalnih autsajdera Australaca koji su sami morali platiti put do Švedske. To dovoljno govori na o statusu rukometa u toj zemlji.

''Ma protiv nikoga ne možeš ući olako. Svatko ti može zadati glavobolju što se vidjelo i protiv Alžira.''

Prve minute na vratima je upisao i Marin Šego kada je Mirko Alilović sjeo na klupu. Kako su branili dovoljno govori podatak od četiri gola Alžira u drugih 30 minuta.

''Bilo je kratko, ali slatko. Alžir smo totalno deklasirali kad smo se malo posložili. Mirko stvarno dobro brani, a ja se nadam kako će doći i moje minute da mu pomognem.''

Svoj prvi pogodak na SP-u upisao je i Ivan Ninčević. Lijevo krilo Kauboja ne smatra da Australija može biti problem: 'To treba samo odraditi da se nitko ne ozlijedi i onda čekati utakmicu sa Srbijom.''