Francuzi u strašnoj formi: Razbili Nijemce kao da su amateri!

Francuska rukometna reprezentacija nastavila je svoj pobjednički niz na putu do obrane naslova prvaka svijeta...

Nakon što su se lako obračunali s Tunisom, Egiptom i Bahrainom, Francuzi je u 4. kolu skupine A rukometnog SP-a čekao naizgled teži posao protiv uvijek opasne Njemačke, no Onestina ekipa nije imala nikakvih problema i stigla je do nove, četvrte pobjede u nizu.

Njemačka je pružala dobar otpor Galskim pijetlovima tek na samom početku utakmice. Dobro su se držali do 7-7, ali onda su na krilima Abaloa, Fernandeza i Karabatića Francuzi odjurili na pet razlike pa na poluvrijeme otišli s 13:10.

U drugom dijelu igrala je samo jedna momčad. Francuska prednost rasla je iz minute u minutu i pred sam kraj došla na 30:20, ogromnih deset razlike. Ipak, u završnici utakmice Nijemci su zabili tri gola zaredom i tako poraz učinili pristojnijim za konačnih 23:30.

U francuskim redovima Nikola Karabatić zabio je četiri pogotka, kao i Bertrand Gille te Jerome Fernandez, dok je Luc Abalo zabio pet pogodaka.

U posljednjem kolu prvog kruga natjecanja Francuze čeka i najveći izazov: dvoboj protiv također neporažene Španjolske.

U pobjedi Španjolske nad Egiptom 31-18 (14-9), najviše se istaknuo prvi strijelac utakmice Albert Rocas Comas koji je postigao 7 golova uz stopostotni šut (7-7). Tunis je pobijedio Bahrain s 28-21.

Nakon neizvjesnog dvoboja Hrvatske i Srbije koji je završio bez pobjednika (24-24), Danska je rutinski svladala Alžir sa sedam golova razlike. Upravo toliku prednost su Danci imali već nakon prvog poluvremena, a u nastavku su samo odrađivali posao.

Mikkel Hansen i Lasse Svan Hansen bili su najbolji strijelci kod Danske s 5 golova, s time da je prvi za taj učinak potrošio 10, a drugi samo šest lopti. U Alžiru je Saci Boultif bio prvi strijelac, zabio je također pet golova.

U našoj skupini, još je Rumunjska očekivano dobila Australiju s 29-14.