Villa odahnuo: FIFA ga neće suspendirati zbog udaranja

Disciplinska komisija Međunarodne nogometne federacije (FIFA) ustvrdila je kako nema osnove za pokretanje slučaja protiv španjolskog napadača Davida Ville...

Potvrdio je to jedan od FIFA-inih glasnogovornika Pekka Odriozola u ponedjeljak, dan nakon što je objavljeno da će Disciplinska komisija razmotriti incident koji se dogodio tijekom utakmice Španjolska - Honduras (2-0), u 2. kolu skupine H Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi.

Villa je u prvom poluvremenu, tijekom naguravanja u šesnaestercu prije slobodnog udaraca Španjolske u prvom poluvremenu, rukom po licu udario honduraškog braniča Emilija Izaguirrea. Sudac Yuichi Nishimura to, međutim, nije primijetio, ali je Villin potez potvrdila televizijska snimka.

FIFA ima mogućnost naknadnog kažnjavanja igrača ako sudac to propusti napraviti u utakmici, no u Villinom je slučaju procijenjeno da za takvo što nema osnove.