Ugodno su nogometaši Sjeverne Koreje, za razliku od Brazilaca, iznenadili u drugom dvoboju skupine G Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici...

Na stadionu Ellis Park u Johannesburgu Brazil je pobijedio 2-1 slomivši otpor neočekivano žilavih Azijata tek u drugom poluvremenu.

U 55. je minuti Brazilcima put prema pobjedi majstorskim pogotkom otvorio njihov možda i najbolji igrač, desni bek Maicon. Na dodavanje Elana Interov se branič sjurio po desnoj strani i, primijetivši sjevernokorejskog golmana Myong Guka da se sprema na centaršut, precizno, a jako pogodio pored bliže golmanove vratnice u suprotni kut.

Još su jednom na iskustvo obranu Sjevernokorejaca igrači Carlosa Dunge slomili u 72. minuti. Robinho je sjajnom dubinskom dijagonalom iza leđa suparničke obrane izbacio Elana, koji je precizno plasirao loptu pored suparničkog vratara za 2-0.

Uporni Sjevernokorejci uspjeli su smanjiti na konačnih 2-1 nakon soloprodora Yun Nama u 89. minuti. Fintom je sjevernokorejski napadač iz ravnoteže izbacio kapetana Lucija, te lijevom nogom svom snagom preko Julija Cesara gađao i pogodio suprotni kut brazilskog gola.

Iako je pobjeda Brazilaca bila i ostala sigurna, momčad Carlosa Dunge nije impresionirala. Njihov je protok lopte dugo bio zabrinjavajuće spor, Kaka se čini izvan forme te je kreatorski napor u potpunosti na leđima Robinha.

Utakmicu je "seleçao" riješio genijalnim potezom Maicona, te odličnom akcijom nekadašnjih suigrača iz zlatnih vremena Santosa, Robinha i Elana.

Sažetak utakmice pogledajte OVDJE!

Svjetsko nogometno prvenstvo, 1. kolo skupine G:

Obala Bjelokost – Portugal 0-0

Brazil – Sjeverna Koreja 2-1 (Maicon 55, Robinho 72 / Yun Nam 89)

KRAJ

89' - GOOOOOOOL - Korejci su uspjeli zabiti, točnije Ji Yun Nam je protrčao pored brazilske obrane i smanjio na 2:1.

72' - GOOOOOOOOL - Robinho je sjajno pronašao Elana koji s 6 metara lagano gura loptu u mrežu.

64' - Sada je Luis Fabiano dobro 'uštopao' loptu u šesnaestercu Koreje, no udarac ljevicom otišao je nebu pod oblake.

55' - GOOOOOOOL - Brazil je nakon dugo mučenja poveo. Maicon je dobio dubinsku loptu te ju s desne strane skoro iz mrtvog kuta zakucao u mrežu. Korejski golman mislio je da će poslati povratnu loptu ali Maicon je sjajno iz trka pogodio mrežu.

51' - Kaka je pao na 20 metara od gola, sudac je svirao prekršaja mada nije bio, a Bastos iz slobodnjaka daleko od vratnice.

45' - (Kraj poluvremena - Brazil nije ništa pokazao u prvom poluvremenu, Sjeverna Koreja zasluženo ima odličan rezultat na poluvremenu)

39' - Brazil i dalje ne može stvoriti ozbiljniju priliku Sjevernoj Koreji, još malo pa će poluvrijeme.

26' - Korejci se uopće ne brane nego pokušavaju iz kontre ugroziti brazilska vrata, već su imali dva udarca prema vratima, istina neopasna. Zasad vrlo loš Brazil...

20' - Prošlo je 20 minuta igre a Brazil ne uspijeva opasnije zaprijetiti Sjevernoj Koreji.