Tevez Maradoni: Zašto si me mijenjao?

Nakon što je odigrao sjajan dvoboj i zabio dva gola za 3-0 vodstvo Argentine protiv Meksika, izbornik Diego Maradona zamijenio je Carlosa Teveza, svog ponajboljeg nogometaša, Juanom Sebastianom Veronom u 69. minuti...

Napadaču Manchester Cityja, unatoč činjenici da je zaradio ovacije 84.377 okupljenih gledatelja na stadionu, taj se izbornikov potez nije dopao. 'Trebao sam utakmicu poput ove kako bih dokazao da sam spreman i da sam u dobroj formi. Ponosan sam što nosim argentinski dres', kazao je 26-godišnji napadač otkrivši potom zbunjenost Maradoninim potezom:

'Borio sam se i osjećao se sasvim dobro, tako da ne razumijem zašto sam zamijenjen. Nisam u tim trenucima više osvajao puno lopti kao prije, ali nisam primjećivao da je to činio bilo tko drugi od mojih suigrača', zaključio je Tevez.

Pogledajte sažetak utakmice

'Nismo ovdje došli na odmor već po naslov svjetskih prvaka. Želja nam je učiniti sve Argentince ponosnima i stoga upućujem čestitke mojim momcima koji ovdje rade sjajnu stvar', razdragan je bio Maradona koji je pobjedu protiv Meksika posvetio sjajnom motociklistu, višestrukom prvaku svijeta Valentinu Rossiju.

Inače, Maradona je na press-konferenciju stigao obavijen dimom cigare uz koju se šepurio ulaskom u sobu punu predstavnika medija. Kasnio je dvadesetak minuta, te je zamoljen da cigaru ugasi.