VIDEO Šok za Slovake: Novi Zeland zabio u 92. minuti!

Nogometaši Slovačke i Novog Zelanda podijelili su bodove u utakmici prvoga kola skupine F Svjetskog nogometnog prvenstva kojem je domaćin Južnoafrička Republika. Bilo je 1-1 u Rustenburgu...

Do prvog su boda na nekom Svjetskom prvenstvu u povijesti reprezentacije Novozelanđani stigli golom u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon što je Winston Reid glavom pospremio ubačaj s lijeve strane. Na putu do mreže lopta se odbila od lijeve vratnice slovačkoga gola.

Zasluženi je to bod jednog od autsajdera turnira koji je u rezultatski minus stigao nakon što je favorizirani debitant na svjetskim prvenstvima poveo golom iz očitog zaleđa.

>> VIDEO: Azzuri jedva spasili bod protiv Paragvaja

Postigao ga je Robert Vittek, službeno proglašeni igrač utakmice, glavom na ubačaj Stanislava Šestaka. Zbilo se to u pedesetoj minuti susreta u kojem su Slovaci vodili glavnu riječ, ali ne i pokazali previše, pogotovo ne dovoljno za mirnoću u završnici utakmice. Obilo im se to na kraju o glavu prvim golom reprezentativne karijere braniča Reida, člana mlađih selekcija danske reprezentacije koji je za Novi Zeland debitirao u svibnju ove godine.

Golove i najzanimljivije trenutke pogledajte OVDJE.