I nakon drugog kola sve četiri reprezentacije u skupini imaju priliku za prolaz u osminu finala.

Australija je sjajno krenula u utakmicu, već u 11. minuti Holman je doveo 'klokane' u vodstvo. Tukao je iz slobodnog udarca Mark Bresciano, ali prilično slab udarac nije uspio ukrotiti ganski vratar Kingston, te je tek odbio loptu do Holmana, koji je s par metara udaljenosti poslao loptu u mrežu i postigao svoj treći gol u dresu "socceroosa".

U 24. minuti dobro je s ruba kaznenog prostora pucao Jonathan Mensah, ali je loptu na gol-crti zaustavio australski veznjak Harry Kewell. Za suca Roberta Rosettija nije bilo sumnje i dosudio je kazneni udarac i pokazao Kewellu crveni karton. Izvođač s bijele-točke za Ganu je bio napadač Rennesa Asamoah Gyan i udarcem u desni donji kut prevario australskog vratara Marka Schwarzera koji je otišao u suprotni kut. Gyanu je to bio 21. gol za gansku reprezentaciju i drugi na turniru, budući je u prvom kolu postigao gol za 1-0 pobjedu nad Srbijom, također iz penala.

Nakon postignutog gola očekivalo se da će Gana pritisnuti gol Australije, ali ponajboljoj afričkoj reprezentaciji to nije posve uspjelo. U 44. minuti je dobar udarac Kevina-Princea Boatenga zaustavio vratar Schwarzer, a u drugom su poluvremenu Australci unatoč brojčenom deficitu bili opasniji.

Pogledajte sažetak utakmice

Izdvojimo tri australska pokušaja, iz 67. i 72. minute. Prvo je Chipperfield pucao glavom preko gola iz neposredne blizine, a pet minuta kasnije iz iste akcije prvo Luke Wilshire i Kennedy nisu uspjeli savladati Kingstona iz izglednih prilika.

Na kraju je dvoboj završio podjelom bodova, što je obje reprezentacije održalo u konkurenciji za plasman u drugi krug natjecanja. Gani, kojoj je ovo bio prvi remi u povijesti Svjetskih prvenstava, bio je to četvrti osvojeni bod i na čelu je skupine D, dok je Australcima ovo bio prvi bod i posljednji su na ljestvici.

Posljednje, 3. kolo skupine donosi oglede Njemačke i Gane, te Australije i Srbije.