Razigrana Njemačka deklasirala Australiju!

Nogometaši Njemačke pobijedili su u 1. kolu skupine D na Svjetskom nogometnom prvenstvu momčad Australije s čak 4-0, što je najveća pobjeda dosad na Mundijalu...

Ogled u Durbanu bio je prava škola nogometa koju su njemački reprezentativci prezentirali Australcima. Osim što je u pitanju najveća pobjeda, pomlađeni Elf se pokazao u najboljem svjetlu dosad od svih sastava koji su izašli na travnjake, te su najavili velike mogućnosti na Mundijalu.

Prvu šansu na utakmici je imala Australija i to u 4. minuti. Nakon kornera se stvorila gužva pred Neuerom, a udarac Cahilla je zastao negdje na putu prema mreži. Svo ostalo vrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Nijemaca.
Nova dva reprezentativca, mladci Mesut Özil i Thomas Müller, su ponajviše davali ton Elfu, a dva napadača Podolski i Klose otvorili su pogocima put prema uvjerljivom nastupu i pobjedi.

I Podolski i Klose su igrali ili malo ili slabo tijekom klupske sezone u Kölnu, odnosno Bayernu, no u reprezentaciji su uvijek bili na visini zadatka. U 8. minuti je Podolski načeo Australce 'bombom' s desetak metara, a nakon što je Müller poslao povratnu loptu u šesnaesterac.

>> Gana uz pomoć Kuzmanovića sredila sterilnu Srbiju

>> Koren zabio za povijesnu pobjedu Slovenije!

U 27. minuti je Klose bio brži u skoku od suparničkog vratara Schwarzera, te je glavom u mrežu proslijedio lijepi ubačaj kapetana Njemačke Lahma.

Bilo kakve šanse Australaca, barem i za jači otpor, su srušene u 56. minuti kada je Tim Cahill dobio crveni karton zbog starta s leđa na Schweinsteigera. Nakon tog trenutka je krenula šala Nijemaca, malonogometne akcije i nova dva pogotka, Müllera i Cacau.

Moglo je biti još dvostruko više pogodaka, a najviše se pred suparničkim vratima ispromašivao Werderov igrač Mesut Özil.

Recimo samo da je Podolski pogotkom na ovom ogledu nastavio fantastičnu golgetersku seriju u reprezentaciji. Postigao je 39. pogodak u 74. nastupu za Elf.