'Protiv Novog Zelanda igrat ćemo kao da je finale SP-a'

Paragvajci s puno entuzijazma čekaju susret 3. kola skupine F protiv Novog Zelanda...

Paragvajska nogometna reprezentacija je pobjedom nad Slovačkom 2-0 u 2. kolu skupine F Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi došla na prag plasmana u osminu finala...

Mrežu Slovaka načeo je Enrique Vera u 27. minuti, a točku na i je postavio Cristian Riveros četiri minute prije kraja regularnog dijela. Sada Paragvaj ima četiri boda i prvi je u skupini nakon nepotpunog 2. kola budući da je dvoboj Italije i Novog Zelanda u tijeku.

'Bila je to sjajna utakmica. Zabili smo dosta brzo prvi gol i sada smo blizu plasmanu među 16 najboljih. Mislim da možemo proći dalje. Igrat ćemo sljedeću utakmicu (protiv Novog Zelanda) kao da je finale. Slovaci su bili težak protivnik i igrali su dobro, ali mi smo ustrajali i niti u jednom trenutku nismo postali očajni,' rekao je Vera, napadač Atlasa, koji je proglašen igračem utakmice.

Svoj kratak komentar nakon utakmice dao je i paragvajski izbornik Gerardo Martino:

'Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme. Pritiskali smo našeg suparnika visoko i stvarali prilike. Već u tom periodu smo mogli prelomiti utakmicu. Sada smo blizu ostvarenja našeg cilja i plasmana u drugi krug natjecanja.'