Podolski bez samokritike: Nisam loše pucao jedanaesterac!

Nogometaši Njemačke poraženi su od Srbije 1-0 u dvoboju drugog kola skupine D Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici. Utakmica je igrana u Port Elisabethu, a pogotkom ju je riješio Milan Jovanović u 38. minuti...

'U prvom smo poluvremenu imali poteškoća u traženju igre. Nismo dominirali onako kako smo to htjeli, a u nastavku igre pokušali smo dati sve od sebe. Ipak, stvorili smo velik broj prilika koje nismo znali iskoristiti', rekao je izbornik Njemačke Löw i nastavio:

'Kloseov prekršaj nije bio grub, ali morao je biti oprezniji. Gol koji smo primili mogli smo i izbjeći, a Podolski do sada nikada nije promašio jedanaesterac. Obično su on i Schweinsteiger sigurni realizatori penala.'

'Nije nam ovo bio sretan dan, ali dovoljno smo kvalitetni da nakon ovoga ne spuštamo glavu. I dalje u svojim rukama držimo plasman u osminu finala', siguran je Joachim Löw.

Isključeni Miroslav Klose je dodao:

'Volio bih da sam pomogao momčadi. Išao sam na loptu, a prekršaj nije bio grub. Mogao me sudac upozoriti, a ne mi pokazati žuti karton. Nogomet je borbeni, kontaktni sport u kojem ima nebrojeno duela. Momčad se u nastavku borila, igrala je sjajno.'

Lukas Podolski na utakmici protiv Srbije našao se u nekoliko izrazitih prilika za postizanje pogotka. Svakako najizglednija bila je ona s bijele točke:

'Nisam loše izveo penal, obično sam siguran realizator. Ali, moram se s ovim znati nositi. Poraz sam po sebi nosi gorčinu, mogli smo napraviti veliki korak prema osmini finala.'

Za razliku od razočaranog trojca izbornik Srbije Radomir Antić zračio je zadovoljstvom:

'Dobri smo bili, posebice u prvom poluvremenu utakmice. U drugom smo obranili rezultat posvetivši se obrani. Dobro smo to radili. Željeli smo prema naprijed, ali pritisak je bio jak. Sretan sam zbog uspjeha'