Parreira: Remi je pravedan; Aguirre: Plivali smo kontra struje

'Remi je pravedan ishod utakmice', priznao je izbornik nogometne reprezentacije Južne Afrike Carlos Alberto Parreira nakon dvoboja protiv Meksika na otvaranju Svjetskog prvenstva...

Semafor na stadionu Soccer City u Johannesburgu nakon 90 je minuta pokazivao rezultat 1-1. JAR je u 55. minuti u vodstvo doveo Siphiwe Tshabalala, da bi u 79. minuti izjednačio Rafael Marquez za konačnih 1-1 u prvoj utakmici skupine A.

'Imali smo priliku i za pobjedu, ali sve u svemu, na kraju je remi pravedan rezultat. Još uvijek smo u konkurenciji za prolaz dalje iz skupine koja je vrlo teška', naglasio je Parreira.

Kasnije večeras će u okviru skupine A svoju utakmicu 1. kola odigrati i Francuska i Urugvaj.

'Vjerujem da bismo s četiri boda osigurali drugi krug. No, što god se dogodilo protiv Urugvaja u 2. kolu, odluka će pasti tek u posljednjoj utakmici protiv Francuske', dodao je brazilski stručnjak.

Meksički izbornik Javier Aguirre nije bio nimalo zadovoljan izvedbom svojih nogometaša u otvarajućoj utakmici Svjetskog prvenstva.

'Srećom, iz loše smo igre ipak izvukli bod', rekao je Aguirre nakon utakmice 1. kola skupine A u Johannesburgu.

'Umjesto da zabijemo gol što je prije bilo moguće, poklonili smo jedan Južnoafrikancima i otada smo plivali kontra struje. Nismo najbolje startali, ali konačan sud ćemo dati tek nakon što vidimo koliko ćemo ukupno bodova skupiti', dodao je meksički izbornik.

Rafael Marquez, kapetan meksičke vrste i strijelac izjednačujućeg pogotka u 79. minuti, dijelio je izbornikovo mišljenje o lošoj igri.

'Nakon što smo primili gol, došli smo u situaciju 'biti ili ne biti'. Nije mi se svidio manjak reda u drugom poluvremenu. Davali smo suparniku previše prostora. Tužan sam zbog konačnog rezultata', rekao je branič Barcelone.

Meksikance u 2. kolu, 17. lipnja, očekuje dvoboj protiv svjetskih doprvaka Francuza.