Novi skandal: U nigerijskoj svlačionici umalo proradile šake!

Peter Odemwingie, 28-godišnji napadač nigerijskle nogometne reprezentacije, javno je napao kapetana selekcije, 33-godišnjeg Nwankwa Kanua, jer ''nije štitio interese igrača''...

Nigerija je u B skupini izgubila od Argentine s 1-0, potom i od Grčke s 2-1, ali je ipak mogla u osminu finala, samo da je u 3. kolu pobijedila Južnu Koreju. Nigerijci su bili blizu pobjede u toj utakmici, ali dvoboj je ipak završio rezultatom 2-2.

Odemwingie je novinarima koji prate nigerijsku reprezentaciju priznao da je u svlačionici ''orlova'' nakon utakmica protiv Grčke i Južne Koreje bilo ''vatreno'', te da nije puno nedostajalo niti do fizičkog obračuna!

'Nwanko Kanu se nije ponašao kao kapetan momčadi, nije štitio interese igrača, njemu je jedino bilo bitno pojaviti se na svom trećem svjetskom prvenstvu i ostati u dobrim odnosima s izbornikom Larsom Lagerbäckom i dužnosnicima saveza', optužuje Odemwingie, koji je u prvoj utakmici protiv Argentine ušao kao pričuva, u drugoj protiv Grčke je krenuo od početka u sastavu, ali je u poluvremenu bio zamijenjen, dok je u trećem dvoboju s Južnom Korejom ostao ''zamrznut'' na klupi.

Kanu je, navodno, ionako nakon ovog Mundijala najavio povlačenje iz reprezentacije, u kojoj je vrpcu preuzeo 2006. godine od Augustina Okoche. No, budući da je Kanu rijetko imao mjesto u prvom sastavu, kapetan je najčešće bio Evertonov branič Yoseph Yobo, kojeg je Odemwingie također prozvao.

'Ponašao se neprofesionalno, jer je prikrivao svoju ozljedu, zbog koje je u dvoboju protiv Južne Koreje morao biti zamijenjen u poluvremenu', kaže napadač moskovskog Lokomotiva.

Vjeruje se da se kod Yoba radi o ozljedi prepona.

U svakom slučaju, nakon što je Odemwingie poslije utakmice s Grčkom javno napao kapetana i njegovog zamjenika, dobio je isključenje iz momčadi. Službeno, ''zbog lošeg utjecaja na momčad, te zbog neispunjavanja taktičkih instrukcija švedskog izbornika Larsa Lagerbäcka...