'Ne mogu vjerovati, ovo se nije moglo dogoditi!'

Simon Poulsen, branič danske nogometne reprezentacije, odigrao je vrlo dobrih 45 minuta protiv Nizozemske u 1. kolu E skupine na Svjetskom prvenstvu, a onda se već u prvoj minuti nastavka prometnuo u tragičara...

Nakon ubacivanja Robina van Persieja s lijeve strane, Poulsen je skrenuo loptu glavom prema svome golu. Lopta je na putu okrznula njegova suigrača Daniela Aggera, potom 'liznula' i vratnicu i otkotrljala se u mrežu. Upravo je Poulsenov autogol pokrenuo Nizozemsku prema konačnoj 2-0 pobjedi, a drugi pogotak za Nizozemca zabio je Kuyt u 85. minuti.

'Kod prvog gola sam imao samo jednu pomisao. Ovo se ne događa, ovo se ne može dogoditi,' kaže 25-godišnji Poulsen.

Ipak, dogodilo se.

'Kada čovjek počini pogrešku, treba priznati da ju je napravio. Ja sam danas napravio pogrešku, ali, što mogu. Moram se okrenuti budućnosti, ne misliti na prošlost,' dodao je Poulsen.

Izbornik Morten Olsen, i sam reprezentativac u sedamdesetima i osamdesetima prošlog stoljeća, zagrlio je Poulsena prilikom izslaska s terena i rekao mu samo: