Briljantna Njemačka i loš sudac izbacili Engleze s Mundijala

Uvjerljivim trijumfom 4:1 Njemačka je u osmini finala SP-a izbacila Englesku, u najljepšoj utakmici prvenstva…

Njemačka ima fantastičnu momčad i to je dokazala u osmini finala SP-a. Protiv Engleske Loewova momčad fantastično je igrala veći dio utakmice i na kraju stigla do uvjerljivog trijumfa. Također su se Nijemci uspješno osvetili Englezima za poraz u finalu SP-a 1966. godine. Naime, loši urugvajski suci poništili čisti gol Lamparda, jako sličan onom kojeg je Goeff Hurst zabio prije 44 godine i time je njemački nogometni puk dobio zadovoljštinu koju je godinama tražio.

U Bloemfonteineu Nijemci su fantastično startali i u prvih pola sata potpuno vladali terenom. U 20. minuti Klose je iskoristio veliku pogrešku Upsona i sigurno zabio pokraj Davida Jamesa. Klose je imao još dvije sjajne prilike koje nije zabio, a u 32. minuti nakon još jedne perfektne akcije Lukas Podolski zabio je u suprotni kut za činilo se teško dostižnih 2:0.

Ipak, u 32. minuti Upson se barem malo iskupio za kiks u obrani golom glavom nakon prekida. Nekoliko minuta kasnije dogodio se najkontroverzniji trenutak ovog SP-a. Lampard je lobom pogodio prečku, lopta se odbila iza leđa Neuera i pola metra iza crte, no sudac Larrionda gol nije priznao.

U drugom dijelu Englezi su bolje krenuli, no iz dvije kontre Bayernov napadač Thomas Muller dvaput je zabio i dotukao protivnika, za uvjerljiv trijumf 4:1 i najavu velikih mogućnosti ovog Elfa protiv kojeg nikom neće biti lako na putu do titule.

Engleskoj je ovo najteži poraz u povijesti Svjetskih prvenstava. Dosad su gubili samo s dva gola razlike, i to u dvama navratima: protiv Urugvaja (4-2) 1954. i Brazila (3-1) 1962. godine.

Bila je ovo tek druga utakmica na ovom SP-u s tri gola do poluvremena. Dogodilo se to dosad samo na dvoboju drugog kola skupine B između Argentine i Južne Koreje (također 2-1, pa 4-1).