Uvodni dani Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoj Africi donijeli su nam još jednu utakmicu lišenu dobre igre. Obala Bjelokosti i Portugal odigrali su neodlučeno 0-0 u 1. kolu skupine G...

Dvije reprezentacije pune kvalitetnih igrača iz najvećih europskih klubova pružile su vrlo malo zadovoljstva gledateljima na stadionu Nelson Mandela Bay u Port Elizabethu.

Preoprezna igra donijela je vrlo malo prilika, a najbolju je imao najskuplji nogometaš današnjice Cristiano Ronaldo u 11. minuti. Sjajnom se varkom riješio čuvara i s otprilike 25 metara desnom nogom opalio prema golu, ali lopta je pogodila stativu i produžila post zvijezde madridskog Reala koja za reprezentaciju nije zabila punih 16 mjeseci. Osim po najboljoj prilici, Ronaldo se u prvom poluvremenu istaknuo i žutim kartonom koji je zaradio zbog naguravanja s Guyom Demelom.

Portugalski vratar Eduardo nije u prvih 45 minuta bio primoran ni na jednu intervenciju, no Bjelokošćani su u nastavku ipak bili bolja momčad ne terenu. Našli su se u nekoliko dobrih situacija, no za gledatelje je najzanimljiviji trenutak ipak bio ulazak Didiera Drogbe u 66. minuti. Chelseajev napadač je zbog loma podlaktične kosti desne ruke, u prijateljskom dvoboju protiv Japana, bio upitan za nastup na SP-u, ali na koncu je ipak zaigrao s laganim zaštitnim gipsom koji je nekoliko sati uoči utakmice “blagoslovila” i FIFA.

Dodajmo i da će drugu utakmicu ove skupine, od 20.30 sati na Ellis stadionu u Johannesburgu, odigrati peterostruki svjetski prvaci Brazilci protiv Sjeverne Koreje.

Najzanimljivije trenutke s utakmice pogledajte OVDJE.