Demonstracija sile: Brazil deklasirao Obalu Bjelokosti

Brazilski nogometaši u nervoznoj su utakmici protiv Drogbine Obale osigurali plasman u osminu finala..

Nogometaši Brazila dokazali su klasu. Dungini izabranici definitivno su jedni od najvećih kandidata za osvajanje titule prvaka svijeta. Protiv Obale Bjelokosti Brazil je dominirao od prve do posljednje minute i na kraju upisao rutinsku pobjedu rezultatom 3-1.

Junak brazilske pobjede bio je napadač Seville Luis Fabiano, koji je na asistenciju Kake silovitim udarcem zakucao loptu pod prečku u 25. minuti i doveo svoju reprezentaciju u vodstvo. U 50. minuti izvrsnom solo akcijom Fabiano je ponovo izašao sam pred Barryja i pogodio za 2:0. U 62. minuti Kaka je ponovo lijepo probio lijevi bok, ubacio za Elana koji je pogodio u praznu mrežu. Didier Drogba uspio je tek postići počasni pogodak za Obalu Bjelokosti, koja je poput svih drugih afričkih reprezentacija taktički inferiorna najboljima i ne zaslužuje prolazak u osminu finala.

Pogledajte sažetak utakmice

Utakmicu su obilježile i grubosti. Elano je naletio na džon protivničkog nogometaša i ozbiljno se ozlijedio nakon postignutog pogotka, a potkraj dvoboja Kaka je zbog udaranja Keite laktom dobio drugi žuti karton i morao napustiti teren. Obala Bjelokosti igrala je prilično prljavo tijekom cijele utakmice.

Brazil je ovim trijumfom osigurao prolazak u osminu finala. Sa 6 bodova čvrsto drži prvo mjesto i utakmica protiv Portugala ne može ga izbaciti s turnira. Obala Bjelokosti ostala je na jednom bodu i još ju čeka dvoboj sa Sjevernom Korejom u trećem kolu. Ako želi proći dalje, trebat će joj i pokoji kiks suparnika….