breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

VIDEO Kakva drama: SAD nadoknadio dva gola prednosti Slovenije!

Slovenija je u 2. kolu skupine C remizirala sa SAD-om 2:2...

Slovenci su poveli rano, već u 13. minuti pogotkom Valtera Birse. Pred kraj poluvremena novi šok za Amerikance, Zlatan Ljubijankič zabio je za velikih 2:0 Slovenije.

Sa šest bodova na kontu osmina finala Slovencima je bila na dohvat ruke, no za preokret Amerikanaca pobrinuli su se Landon Donovan i Michael Bradley. Napadač Los Angeles Galaxyja, službeno proglašen igračem utakmice, zakucao je loptu iznad Handanovičeve glave već u trećoj minuti nastavka, da bi Bradley uklizavanjem u 81. donio SAD-u u potpunosti zaslužen bod.

Ujedno je postao i prvi nogometaš-sin izbornika (Bob Bradley) s golom na utakmicama svjetskih prvenstava.

Imali su Amerikanci na sekundu i sva tri boda u džepu nakon što je jedno ubacivanje u suparničku mrežu proslijedio Maurice Edu. Ipak, malijski sudac Koman Coulibaly neopravdano je svirao prekršaj Amerikanaca u napadu te poništio pogodak.

Pogledajte sažetak utakmice

Amerikancima je tako nakon remija s Engleskom na konto pripisan i drugi bod. Slovenci, koji su u jednom trenutku u džepu imali maksimalnih šest sakupili su ih četiri pred posljednji svoj ogled u skupini. Onaj protiv Engleske. Hoće li u njemu nastupiti pod kraj utakmice ozlijeđeni Nejc Pečnik, s bolnom grimasom iznesen pod kraj utakmice s terena, tek će se vidjeti.